Osmanų imperijos laivams apšaudžius Sevastopolio, Odesos, Jaltos, Feodosijos ir Novorosijsko uostus (1914 m. spalio 29 d.), pasauliui buvo pasiųsta žinia, kad tris mėnesius trukusios turkų dvejonės dėl stojimo į Didįjį karą (1914–1918) baigėsi.
S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukciją pradėjusi ir apie ketvirtadalį darbų atlikusi Turkijos įmonė liko skolinga ne tik maždaug septynioms dešimtims "Kayi Construction" darbininkų iš Turkijos, bet ir Lietuvos įmonėms, pranešė LRT radijas.
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją vykdžiusiems darbininkams iš Turkijos įmonė nemokėjo algų, nuslėpė traumas, pirmadienį pranešė patikrinimą atlikusi Valstybinė darbo inspekcija.
„Stadionas – ne piramidė, darbuotojai – ne vergai“, – nešini plakatais su tokiais užrašais, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną statę darbuotojai iš Turkijos surengė protesto akciją. Darbuotojai devynis mėnesius negauna žadėtų atlyginimų.
Pagal lietuviškas darbo sutartis su Kauno stadioną rekonstruojančiais turkais statybininkais atsiskaityta, todėl pagrindo protestuoti jie neturi, teigia ketvirtadienį su Kauno vadovais susitikęs bendrovės „Kayi Construction“ advokatas Gintaras Černiauskas.
Dėl streikuojančių Turkijos statybininkų Kaune ketvirtadienį planuojamas juos samdančios bendrovės „Kayi Construction“ ir savivaldybės vadovų susitikimas, Darbo inspekcija pradėjo Lietuvos filialo patikrinimą.
Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovai nurodo, kad S.Dariaus ir S.Girėno stadioną statantys turkai negauna jiems priklausančio atlyginimo, todėl ryžosi streikuoti. Prieš šventes turkai pasiėmę plakatus išėjo į miesto gatves, o paskutinę metų dieną priešais Kauno miesto savivaldybę paskelbė bado streiką.