Karinės agresijos atveju tik trečdalis klaipėdiečių turėtų galimybę pasislėpti nuo bombardavimų. Vakar specialiu ženklu pažymėta pirmoji priedanga Klaipėdoje – Karalienės Luizės jaunimo centras. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė: Vyriausybė nusiteikusi plėsti tokių priedangų tinklą.
Dabar Svetoslavui – šeši mėnesiai, o trečdalį savo gyvenimo jis praleido slėpdamasis nuo rusų karių atakų bunkeryje „Azovstal“ gamykloje. Ten jis buvo jauniausias gyventojas, pasakojama LNK reportaže.
Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Vyriausybę, siūlydamas svarstyti galimybę išpirkti privačias slėptuves ir jas sutvarkyti pagal tokiems objektams keliamus reikalavimus.
Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Lietuvoje vis garsiau kalbama apie slėptuvių svarbą. Nors Vyriausybė teigia, kad Lietuva turi slėptuvių tinklą, ruošiamasi, kad naujos statybos visuomeniniai pastatai būtų statomi iškart su slėptuvėmis, praneša LNK.
Sostinėje nekilnojamo turto (NT) skelbimuose padaugėjo pasiūlymų įsigyti į slėptuves karo atveju panašias patalpas. Anksčiau jas pirkę patalpų savininkai, šiandien jas bando parduoti už dvigubai didesnę kainą, praneša portalas delfi.lt.
Atsižvelgdamas į visuomenėje kylančius klausimus dėl buvusių slėptuvių galimo pritaikymo ir panaudojimo, Turto bankas nusprendė laikinai pristabdyti tokio pobūdžio objektų parengimo pardavimui procesus, rašo portalas lrytas.lt.