Kadų kadaise, labai senais, beveik neatmenamais laikais, raukšlės veide buvo patirties ir išminties ženklas. Tačiau kadangi viskas dinamiškai keičiasi, dabar taip jau nebėra.
Amžinos jaunystės receptą atrasti norėtų daugelis. Nepaisant mokslo ir medicinos progreso, vis dar dažnai vadovaujamasi iš kartos į kartą perduodamomis namuose atrastomis gudrybėmis. Ar jos tikrai veikia, aiškina grožio specialistė Aušra Vareikienė.
Amžinos jaunystės receptą atrasti norėtų daugelis. Nepaisant mokslo ir medicinos progreso vis dar dažnai vadovaujamasi iš kartos į kartą perduodamomis namuose atrastomis gudrybėmis. Ar jos tikrai veikia? „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė patvirtina arba paneigia gudrybes, kuriomis dalijamasi socialiniuose tinkluose.
Filosofai teigia, kad žmogus senti pradeda vos gimęs, medikai – kad sulaukęs dvidešimties. Kad ir kaip būtų, ateina diena, kai veide pamatome pirmuosius senėjimo pranašus – raukšles.
Lazeris – neabejotinai vienas didžiausių praėjusio šimtmečio mokslo atradimų. Dėl savo tikslumo bei galingumo, lazerinės technologijos užvaldė ir įvairias medicinos sritis.
Kremai nėra pats efektyviausias būdas kovoti su raukšlėmis, nors daugelis renkasi būtent šį metodą, LRT TELEVIZIJOS laidoje sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Kaip teigia jis, odą daug labiau veikia tinkama mityba ir žmogaus emocinė būsena.
Odos senėjimo procesų negali išvengti jokia moteris. Specialistai perspėja – dauguma moterų susiduria su ankstyvu raukšlių atsiradimu dėl netinkamos odos priežiūros ir savarankiškai priimtų gydymo sprendimų.
„Reikia suvokti, kad mūsų veidas sudarytas iš sluoksnių: oda, riebalai, raumenynas, kaukolė su limfotaka, kraujagyslėmis ir nervais. Nesvarbu, ar ant odos tepsite brangų kremą su aukso dulkėmis, ar be – tai jokio efekto neturės, pirmiausia reikalinga fizinė stimuliacija“, – taip sako veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė.
Visi pastebime, kad bėgant metams veide ne tik susidaro raukšlės, bet keičiasi jo kontūrai, išnyksta taisyklinga ovalo forma ir atsiranda „sukritimo“ įspūdis. Neretai dėl šių pokyčių, žiūrėdamos į save veidrodyje, moterys atrodo pavargusios, piktos ar liūdnos, nors viduje taip ir nesijaučia. Ar kada susimąstėte, kodėl vyksta tokie veido pokyčiai?