Prancūzija uždraudė pardavinėti, laikyti ir gabenti fejerverkus per Bastilijos paėmimo dienos minėjimą po to, kai paauglio mirtis išprovokavo neramumus, sekmadienį pranešė vyriausybė.
Prancūzijos vyriausybė pranešė, kad visoje šalyje prieš prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) pensijų reformą antradienį protestavo apie 281 000 žmonių.
Visoje Prancūzijoje protestuose prieš prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) planus reformuoti pensijų sistemą antradienį dalyvavo apie 757 000 žmonių, pranešė policija, o tai yra mažiau nei per dvi ankstesnes protesto dienas.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ketvirtadienį pareiškė tikįs, kad visoje šalyje vykstančiuose protestuose prieš jo prieštaringai vertinamą pensijų reformą, kurią jis vadina „sąžininga ir atsakinga“, bus išvengta smurto.
Prancūzai penktą savaitgalį iš eilės dalyvavo demonstracijose, reikšdami nepasitenkinimą griežtesniais apribojimais dėl COVID-19 pandemijos, informuoja naujienų agentūra dpa.
Keliuose Prancūzijos miestuose šeštadienį surengti masiniai protestai prieš vadinamuosius „sanitarinius leidimus“ ir reikalavimą tam tikrų profesijų atstovams skiepytis nuo COVID-19, pranešė televizija BFMTV.
Ketvirtadienį lankytojams uždaromas Eifelio bokštas. Tokio žingsnio imtasi dėl kraštutinių pažiūrų profsąjungų planuojamo protesto prieš pensijų reformą.
Po daugiau kaip mėnesį trunkančių protestų prieš pensijų reformą Prancūzijoje kalbama apie galimą suartėjimą. Prezidentas Emmanuelis Macronas, vyriausybės atstovės teigimu, tikisi „greito kompromiso“ su profsąjungomis.
Prancūzijos gyventojams pirmadienį teks ištverti 12-ąją visuotinio streiko dieną dėl pensijų reformos. Streikas šalyje jau kelia grėsmę ir tūkstančių gyventojų atostogų planams.
Prancūzijos mokytojai antradienį surengė antrą streiką per savaitės laikotarpį ir vėl išėjo į gatves, šalyje šeštą dieną tęsiantis protestams prieš planuojamą pensijų sistemos reformą.