Užimtumo tarnyba šiemet gavo daugiau pranešimų apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus nei pernai, o kas penktas atleidimas – drabužių siuvimo įmonėse: 12 darbdavių įspėjo 500 darbuotojų.
Įmonių investicijoms į aplinkai palankias technologijas, aukštos pridėtinės vertės produktus, gynybos ir saugumo pramonę Vyriausybė skiria 850 mln. eurų paskolų. Įmonės ar jų grupės galės gauti iki 150-250 mln. eurų paskolų rinkos sąlygomis, o paraiškas bus galima teikti jau nuo pirmadienio, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) finansavimu jau domisi dvejopos paskirties ir gynybos pramonės įmonės, sako bendrovės vadovas Dainius Vilčinskas.
Skatinant padėti sparčiau modernizuoti Lietuvos pramonės sektorių, „Invega“ numato 150 mln. eurų finansavimą šalies pramonės įmonėms. Beveik 50 mln. eurų ketinama skirti įmonių skaitmeninimo projektams vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose, 99 mln. eurų – sostinės regione veikiančiam verslui.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad dėl investicijų į Lietuvą taip pat deramasi su JAV, Prancūzijos bei kitų šalių gynybos pramonės įmonėmis.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad dalis didelių chemijos pramonės įmonių galėtų būti perorientuotos sprogmenų gamybai. Tuo metu gynybos pramonės ir kitų verslo organizacijų atstovai sako, jog norint vystyti Lietuvos gynybos pramonę reikia aiškiai sutvarkytos teisinės bazės – būtina keisti ginklų ir šaudmenų bei kitų strateginių prekių kontrolę.
Pramonės įmonių turto areštų suma per metus išaugo tris kartus, o turto areštų skaičius – 40 proc., rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ vykdyta įmonių apžvalga. Bendrovė pateikia, kad 2023 m. pabaigoje teismai buvo areštavę 445 mln. eurų vertės įmonių turto – du kartus daugiau nei 2022 m., kai buvo areštuota 182 mln. eurų vertės turto.
Išankstiniais duomenimis, 2020–2022 metais Lietuvoje inovacinę veiklą vykdė 52,3 proc. pramonės ir paslaugų įmonių, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų.
Smunkant Lietuvos ekonomikai pramonės įmonės neturėtų masiškai atleisti darbuotojų, nes yra sukaupusios pakankamai rezervų juos išlaikyti, be to, darbo jėgos reikės rinkoms atsigauti, sako bendrovės INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.