Seimas ketvirtadienį nusprendė svarstyti, ar į nacionalinę teisę perkelti europinius tikslus ir priemones, kaip skatinti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) vartojimą bei atsinaujinančios energetikos pajėgumų plėtrą.
Lietuvos bendrajam vidaus produktui (BVP) trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjus 2,3 proc., ekonomistai bei verslo atstovai sako, jog tai rodo šalies ekonomikos atsigavimą.
Lietuvos pramonės produkcijos vertė sausį–liepą, palyginti su tuo pačiu laiku 2023 metais, augo 2 proc. ir siekė 21,4 mlrd. eurų (palyginamosiomis kainomis), penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Estijos pramonės gamyba birželį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, palyginamosiomis kainomis sumenko 3 proc., pirmadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
Lietuvos pramonės produkcijos vertė sausį–birželį, palyginti su tuo pačiu laiku 2023 metais, augo 1,5 proc. ir siekė 18,5 mlrd. eurų (palyginamosiomis kainomis), antradienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Išaugusios gamybos išlaidos ir eksporto nuosmukis kelia klausimą, ar nepasipils bankrotai. Kiek gali smukti bendrasis vidaus produktas ir ar turės lietuviai darbo? Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi.
Naujausi euro zonos pramonės rodikliai gerų žinių neatnešė ir indikuoja apie vėl sulėtėjusį atsigavimo ciklą. Nors Lietuvos gamintojai iki šiol iššūkių kupiną situaciją vertė naujomis galimybėmis, panašu, kad mūsų šalies pramonės atsigavimas taip pat po truputį išsikvepia. Ar pavyks išlaikyti augimo kryptį?
Estijos pramonės gamyba gegužę, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, palyginamosiomis kainomis sumenko 1,2 proc., ketvirtadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
Rusijos pramonės gamyba sausio-gegužės mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 5,2 proc., skelbia nacionalinė statistikos tarnyba („Rosstat“).