Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas patvirtino, kad penkios mokyklos valstybės biudžeto lėšomis išmokėjo streikavusiems mokytojams atlyginimus, nors negalėjo to daryti.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) per visuotinį pirmininkų susirinkimą penktadienį sutarė, jog nuo pirmadienio pereis prie pasyvių streiko veiksmų, o vėliau vėl imsis aktyvių veiksmų.
Keli šimtai pedagogų trečiadienį mitingavo prie Seimo dėl nepakankamo darbo užmokesčio, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai toliau ginčijantis dėl algų pedagogams kėlimo.
Andriaus Navicko vadovaujamai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) sustabdžius streiką iki lapkričio pabaigos, pedagogai šią savaitę sugrįžo į mokyklas.
Andriaus Navicko vadovaujamos mokytojų profsąjungos sprendimas laikinai sustabdyti streiką formaliai jo nenutraukus nėra įprastas – tokia galimybė neapibrėžta darbo teisėje, panašių pavyzdžių trūksta ir realiame gyvenime.
Mokytojų streikas tęsiasi, streikuojantys pedagogai ir toliau nesusikalba su ministerija, o mokyklose pamokos vyksta nuotoliniu būdu, jas veda šauliai, o kartais – net ir vyresnių klasių moksleiviai. Tačiau švietimo ministras nusileisti nežada, esą profsąjungos reikalavimai kainuotų milijardus. Apie tai – LNK reportaže.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad daugiau lėšų mokytojų atlyginimams, nei šiuo metu yra pasiūliusi Vyriausybė, tikrai nebus, bet derėtis su streikuojančiais mokytojais galima kitais klausimais.
Penktadienį prie streiko visoje Lietuvoje prisijungė per 2 tūkst. mokytojų, daugiausia streikuojančiųjų – Klaipėdoje, rodo Nacionalinės švietimo agentūros paskelbti duomenys.