Liepos 1-ąją pasibaigus vienam svarbiausių procesų žemės ūkyje – pasėlių ir naudmenų deklaravimui – žemės ūkio ministras sako, jog iš deklaracijų galima matyti ekologinių ūkių plėtrą.
Nuo gegužės 2 d. prasidėjo žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Nors jis tęsis iki birželio 21 d., o pavėluotai paraiškos bus priimamos iki liepos 1 d., tačiau ūkininkai raginami neatidėti iki paskutinių dienų vieno svarbiausių procesų žemės ūkyje, nes deklaruojant pasėlius yra naujovių. Jas perprasti padeda įvairiais būdais teikiama informacija.
Ūkininkai jau gali deklaruoti naudmenis ir pasėlius, tačiau jų paraiškos bus patvirtintos tik gavus oficialų Europos Komisijos (EK) patvirtinimą dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano keitimo, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
Po ilgų diskusijų dėl ES reikalavimo atkurti daugiametes pievas Lietuvoje, po politikų kreipimosi į Europos Komisiją (EK), atėjo laukta žinia: EK pateikė ES Tarybai ir Europos Parlamentui (EP) deleguoto reglamento, susijusio su daugiamečių pievų išlaikymo nuostatomis, pakeitimus.
Žemės ūkio ministerijai paskelbus, kad šiemet naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasidės dviem savaitėm vėliau – gegužės 2 dieną, žemdirbių atstovai sako, kad turėtų būti pavėlinta ir deklaravimo pabaiga.
Daugiamečių pievų ir ganyklų atkūrimo problema gali būti išspręsta iki pasėlių deklaravimo pradžios balandį, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad ūkininkams kylantys klausimai ir problemos dėl pasėlių deklaravimo yra natūralus procesas, o deklaravimo sėkmę ji vertins ne pagal atskirus jo epizodus.
Apie žemės ūkio ministro sėkmę ar nesėkmę pasėlių deklaravimo procese bus galima spręsti birželį, jam pasibaigus, sako premjerė. Ingrida Šimonytė sako „akylai stebinti“ situaciją ir pabrėžia, kad ministerija labai aktyviai bendradarbiauja su žemdirbiais ir reaguoja į kylančias problemas.