Prancūzijos pagrindinė skrydžių valdymo centrų profesinė sąjunga susitarė neskelbti streikų iki kol 2024-ųjų rugsėjį pasibaigs Paryžiuje rengiamos olimpinės ir parolimpinės žaidynės, antradienį pranešė vienas pareigūnas.
Sukako 15 metų, kai Pekine buvo įžiebta XXIX vasaros olimpiados ugnis. Šiose žaidynėse Lietuvai atstovavo 71 atletas – kol kas daugiausia mūsų šalies sporto istorijoje.
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) penktadienį suteikė ukrainietei fechtuotojai Olhai Charlan vietą 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse po to, kai pasaulio čempionate ji buvo diskvalifikuota už atsisakymą paspausti ranką varžovei iš Rusijos.
Ukrainos sportininkai griežtai smerkia Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) poziciją, kad rusų atletams turėtų būti leidžiama dalyvauti varžybose, vis dėlto kai kurie iš jų nepritaria Kyjivo grasinimams boikotuoti 2024-ųjų Paryžiaus olimpines žaidynes.
2020 metų Tokijo vasaros olimpiados rėmėjos „Aoki Holdings Inc.“ buvusiam pirmininkui penktadienį buvo skirta lygtinė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė ir tai yra pirmas nuosprendis, susijęs su augančiu korupcijos skandalu, įtraukusiu dėl COVID-19 pandemijos atidėtas žaidynes.
Lenkija, Ukraina ir Baltijos šalys pirmadienį dar kartą paragino išlaikyti draudimą Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse, pareiškusios, kad nėra nė vienos priežasties panaikinti apribojimus.
Jungtinė Karalystė (JK) olimpinių žaidynių rėmėjus, įskaitant „Coca-Cola“ ir „Samsung“, paragino pritarti draudimui rusų ir baltarusių sportininkams varžytis kitąmet Paryžiuje vyksiančiose vasaros žaidynėse.
Bendrame Europos ir kitų pasaulio šalių už sportą atsakingų ministrų nuotoliniame pasitarime sutarta parengti bendrą pareiškimą siekiant užkirsti kelią bandymams gražinti Rusiją ir Baltarusiją atstovaujančius sportininkus į tarptautines sporto varžybas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pranešime spaudai.
Bendrame Šiaurės ir Baltijos šalių atsakingų už sportą ministrų pasitarime buvo aptartos šalių pozicijos dėl Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimo leisti rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti Olimpinėse varžybose po neutralia vėliava.
Paryžiaus olimpinių žaidynių boikotas nebūtų toks reikšmingas kaip Rusijos ir Baltarusijos sportininkų nedalyvavimas jose, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.