Beveik 104 mln. eurų – tokia suma aplinkosaugininkai įvertino aplinkai padarytą žalą netoli Vilniaus. Tai didžiausia iki šiol nustatyta suma už aplinkosauginį pažeidimą. Tokią žalą galimai padarė vienas Vilniaus rajono gyventojas. Tyrimą atlikę 15min.lt žurnalistai netgi užfiksavo, kaip pilietis surinktas atliekas vežė į savo teritoriją, jas užkasinėjo. Ir šią galimai nelegalią veiklą tęsė beveik dešimtmetį. Kiek iš viso galimai užkasta atliekų, jau aiškinasi ir prokurorai. Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su Vilniaus rajono aplinkos apsaugos skyriaus vedėju Pavel Jakubovskij.
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) už 10 tūkst. tonų miško žemėje Vilniaus rajone nelegaliai užkastų atliekų pažeidėjams paskaičiavo 103,9 mln. eurų baudą žalai atlyginti, antradienį rašo „15min“.
Buvusiuose žvyro karjeruose, juos rekultivuojant, ketinama palaidoti statybines atliekas ir senas automobilių padangas? Tokią versiją iškėlė klaipėdietis, išvydęs milžiniškas krūvas šiukšlių prie buvusių žvyro duobių. Aplinkosaugininkų teigimu, to neleidžia įstatymai – bet kokių atliekų vieta yra sąvartyne.
Panevėžio rajone, šalia Ramygalos esančiose fermose įrengtas nelegalus įvairių atliekų sąvartynas, kurio žala gamtai, preliminariais aplinkosaugininkų skaičiavimais, gali siekti iki 8 mln. eurų, praneša portalas lrt.lt.
Uostamiesčio tvarkdariai dešimtimis skaičiuoja teritorijas, kurios virsta nelegaliais sąvartynais. Vienose jų netvarką pažaboti pavyksta, tačiau kitos yra teršiamos nuolat. Politikai probleminiuose taškuose siūlo įrengti vaizdo stebėjimo kameras.
Norėdama išvengti nelegalių sąvartynų, miesto valdžia pašalina prie įvažų į miestą esančius konteinerius. Jų nebeliko ir Kalotėje. Gyventojai nepatenkinti, kad konteineriai nukelti, o šiukšlės liko.