Neišsemiamų Senovės Egipto civilizacijos lobių beieškantys dabartinio musulmoniško Egipto archeologai atranda įspūdingų relikvijų ne tik tūkstantmečiuose kapuose Gizos slėnyje, bet ir savo muziejų saugyklose, praneša LNK.
Prieš kelias dienas sostinėje rasta moters mumija – retas atvejis, nustebinęs ne tik šią šiurpią naujieną išgirdusius pavienius piliečius, bet ir nemenką patirtį turinčius teisėsaugininkus. Specialistai plačiau paaiškino tokį reiškinį.
Egipte buvo „skaitmeniniu būdu išvyniota“ 1881-aisiais atrasta garsaus faraono Amenchotepo I mumija, taip pirmą kartą atskleidžiant jos paslaptis be jokios invazijos.
Archeologai Peru aptiko iki 1 200 metų senumo mumiją. Manoma, kad tai 18–22 metų vyro mumija. Mumija surišta virve ir rankomis dengia veidą. Tai „neįprastas ir ypatingas“ radinys, sakė archeologas Pieteris Van Dalenas.
Lenkijos mokslininkai 2 000 metų senumo mumijoje iš Egipto aptiko vaisiaus liekanas. Tai pirmas žinomas pasaulyje „nėščios balzamuotos mumijos“ atvejis, rašo specializuotas žurnalas „Journal of Archaeological Science“. Vaisius buvo pastebėtas tiriant mumiją, kuri nuo 1917 metų eksponuojama Varšuvos nacionaliniame muziejuje.
Airijoje vandalai pavogė iš vienos Dublino kriptos prieš 800 metų mirusio žmogaus, praminto Kryžininku, mumifikuotą galvą, antradienį paskelbė policija ir Bažnyčios pareigūnai.
Kairo oro uoste užkirstas kelias mėginimui nelegaliai išvežti Senovės Egipto mumijų fragmentų. Kaip pranešė pirmadienį Egipto senybių ministerija, dviejų mumijų liekanas buvo bandoma išgabenti garso kolonėlėje.
Į pietus nuo Kairo rusų archeologų grupė rado medinį sarkofagą su gerai išsilaikiusia senovės graikų-romėnų laikų mumija viduje, antradienį pranešė Egipto senienų ministerija.