Dėl koronaviruso pandemijos pabėgėlių, vykstančių į Europą, skaičius šiemet, tikėtina, išaugs, prognozuoja Tarptautinis migracijos politikos plėtros centras (ICMPD).
Dėl ekonominių problemų per koronakrizę šimtai tūkstančių žmonių, anot tyrimo, atsuko nugaras Didžiajai Britanijai. Tai yra „beprecedentis užsienyje gimusios darbo jėgos egzodas“, teigia ekonomikos tyrimų instituto „Economic Statistics Centre of Excellence“ Londone mokslininkai, kuriuos cituoja agentūra APA.
Šiais metais žuvo beveik 2 200 migrantų, mėginusių iš Afrikos jūros keliu pasiekti Ispaniją. Didžioji dauguma jų žuvo vykdami į Kanarų salas, antradienį pranešė humanitarinė organizacija „Caminando Fronteras“.
Po pirmadienį įvykusio Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) posėdžio Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad buvo apsispręsta Jungtinę Karalystę (JK) įtraukti į paveiktų šalių sąrašą, todėl visiems atvykstantiems iš šios šalies bus taikoma saviizoliacija bei privalomas pateikti COVID-19 testas.
Nuo sausio 1-osios Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos piliečiai susidurs su „Brexito“ tikrove: pasibaigus pereinamajam laikotarpiui vėl atsiras tikrinimai prie sienų, kurių nebuvo dešimtmečius.
Seime svarstant iniciatyvas atsisakyti nuolat veikiančios Migracijos komisijos, Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė siūlo perduoti migracijos procesų reguliavimą planuojamam įkurti naujam – Ateities komitetui.
Komentuodamas pastaraisiais metais Lietuvoje stebimą gyventojų skaičiaus augimą, Visuomenės geografijos ir demografijos instituto vadovas, profesorius Donatas Burneika sako, kad dėl šiuo metu šalyje vyraujančios demografinės struktūros nebėra kam išvažiuoti ir prognozuoja, jog imigracijos srautas bus stebimas ir ateinantį dešimtmetį.
„Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos visuomenė senėja greičiau nei bet kurios kitos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalies.