Per Kalėdas apsilankęs Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, sužinojau, kad tos bažnyčios šventoriuje numatoma statyti bendruomenės namus. Tas modernus statinys turėtų būti įkomponuotas vakariniame bažnyčios gale.
Įsimintinas 2024-ųjų pabaigos akcentas – Kalėdinių giesmių festivalis, įvykęs Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje. Čia koncertavo chorai ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš kitų Lietuvos miestų.
Prieš 35 metus Klaipėdos tikintiesiems sugrąžinta Marijos Taikos Karalienės bažnyčia šiandien yra ne tik šventykla, ilgos kovos už tikėjimą simbolis, bet ir priedanga. Kol kas bažnyčios rūsyje laiką leidžia jaunieji skautai, čia saugomi ir pirmieji žmonių dovanoti religiniai daiktai – dramatiškos bažnyčios istorijos liudijimai.
Jau penkiolika metų į Klaipėdą Kalėdų švęsti suvažiuoja chorai ne tik iš Vakarų Lietuvos regiono, bet ir iš visos šalies. Šiemet ši šventė tradiciškai vyks gruodžio 29-ąją Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje.
Pastaruosius du mėnesius Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, kuri pirmoji regione ant stogo įsirengė modernią saulės elektrinę, už elektrą gavo nulines sąskaitas. Tenka mokėti tik galios mokestį, bet esą tai yra menka suma, palyginus, kai, pavyzdžiui, šiemet vasarį, dar prieš pabrangimą, išlaidos už elektrą siekė beveik pusantro tūkstančio eurų.
Prieš daugiau nei metus pradėti saulės baterijų įrengimo darbai ant Marijos Taikos Karalienės bažnyčios stogo pagaliau baigti – elektrinė įjungta. Saulės energija bus naudojama maldos namų reikmėms.
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje tarpušvenčiu skambėjo sakralinės giesmės. Čia surengtas tradicinis kalėdinių giesmių festivalis, į kurį susirinko devyni bažnytinės muzikos chorai iš visos Lietuvos.
Uostamiesčio Marijos Taikos Karalienės bažnyčios šventoriuje ketinama statyti parapijos namus. Nors iki statybų pradžios dar daug laiko, gyventojai buvo kviečiami aptarti būsimo statinio projektą.
Ant Marijos Taikos Karalienės bažnyčios stogo rudenį turėtų būti sumontuotos saulės baterijos – vadinamoji Taikos Karalienės saulės elektrinė. Tai bus pirmoji šventykla uostamiestyje, kuri savo reikmėms vartos atsinaujinančią saulės energiją.