Pilki blokiniai daugiabučiai, seni troleibusai "Škoda" ir raštuotais kilimais dekoruotos kambario sienos pažįstamos ne tik sovietinėje santvarkoje gyvenusiems, bet ir po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo gimusiems jaunuoliams.
Likimas, šalia viena kitos sustumdamas dvi mums labai svarbias Lietuvos nepriklausomybės datas, tarsi pasirūpino, kad būtų aiškesnis jų genetinis ryšys. Viena jų, išmėginta, darbais ir veiksmais patvirtinta, jau yra istorinė, jos reikšmė visuotinai suvokiama, ja remiamasi kaip pagrindiniu mūsų valstybingumo teisiniu šaltiniu, kita – vos metų, atrodžiusi pagreitinta, neišnešiota, panašiai kaip kažkada Vasario 16-oji. Ji jau pradeda būti savarankiška švente, bet dar nešventa.
Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pasidalijo mintimis apie laisvę ir visuomenėje šaršalą keliančias temas.
Viena sąlygų, leidžiančių įsigalėti radikaliems politiniams režimams ar pavieniams radikalams, – žodžio laisvės apribojimai. Negalėdami laisvai pareikšti savo nuomonės, imdami manyti, kad nėra pageidaujami viešosiose diskusijose, tokie žmonės telkiasi tylomis, jų nenuleistas garas tvenkiasi, kol pratrūksta į politinę areną iškeldama situacija besinaudojančius marginalus.
Ar žinote kas bendro tarp laisvės, sniego ir kūrybos? Sniegas – laisvės įsikūnijimas: elegantiškai sninga tada, kai nesitiki, nelauki ar nenori. Pabandysi užtvenkti – nukris ant tavęs kaip didžiulė lavina arba privers susimąstyti, palies taip giliai, kaip netikėtai atrastas spektaklis ar simfonija. Tokiai stichijai priešintis beprasmiška, kaip ir vidiniam laisvės pojūčiui. Kiekvienas kūrėjas per gyvenimą yra sulaukęs klausimo, ar galėtų nekurti. Negali, net jei sako kitaip, nes kūryba – tai jo laisvė. Valstybės įtvirtinta laisvė. Būkime laisvi lyg sniegas, lyg kūrėjai, nežinantys savo būties be kūrybos. Vasario 16-osios proga siunčiame Jums Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bendruomenės pamąstymus apie laisvę.
Katedra kaip ir prieš 30 metų – nebyli tragiškų įvykių liudininkė. Tuomet į aikštę rinkosi tūkstančiai žmonių palydėti š kapus žuvusių laisvės kovotojų, praneša LNK žinių tarnyba.
1991-aisiais tūkstančiai lietuvių susikibę rankomis stojo ginti savo valstybę. Apsiginklavę vienybe, patriotiškumu, dainomis ir drąsia jie stojo prieš ginklus ir tankus.
Vertindami, kaip per nepriklausomybės 30-metį pakito Lietuva, verslo atstovai teigia, kad laisvės atgavimą galima sulyginti su civilizacijos šuoliu, kuris paskatino Lietuvą tapti konkurencinga bei ne vienoje srityje kompetentinga ir sėkminga šalimi.
Jaunieji operos solistai, susibūrę į grupę „Il Senso“, kviečia nepamiršti mūsų tautos kovos už laisvę ir jubiliejinės Sausio 13-osios proga pristato Justino Marcinkevičiaus ir Erikos Masytės dainą „Laisvė“ bei šio kūrinio vaizdo klipą.
Lietuvos knygynus ką tik pasiekė vieno originaliausių šiuolaikinių danų prozininkų Kasparo Collingo Nielseno romanas "Europos pavasaris". Tai – daugiasluoksnis, fantasmagoriškas ir provokuojantis kūrinys, skatinantis susimąstyti apie laisvę ir žmogiškumą.