Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) išplėtus krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programos amžiaus ribas, nuo kitų metų pradžios profilaktiškai pasitikrinti dėl šios ligos bus kviečiamos moterys nuo 45 iki 74 metų.
Spalis – krūties vėžio žinomumo mėnuo. Nacionalinis vėžio institutas (NVI) šį mėnesį tęsia pernai itin daug susidomėjimo sulaukusią iniciatyvą „Rožinė dovana moterims“, kai regionų gyventojos į NVI prevencinei mamografijai atvyksta autobusais.
Krūties vėžys Lietuvoje ir visame pasaulyje viena dažniausių moterų mirties priežasčių. Kasmet šalyje diagnozuojama daugiau nei pusantro tūkstančio ligos atvejų. Tačiau neretai moterys bijo eiti tikrintis, o atėjusioms per vėlai, krūties vėžys neretai aptinkamas jau ne pirmos stadijos.
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė Neringa Čiakienė sako, kad ligų prevencinėse programose dalyvauja tik apie 60 proc. žmonių.
Irina į spindulinės terapijos (švitinimo) seansus ėjo nusiteikusi tarsi SPA procedūroms. „Mažiausiai žmonėms žinoma spindulinė terapija. Apie ją dar daug mitų, neteisingų įsivaizdavimų, internete rasite tik blogų įspūdžių po gydymo“, – pastebi moteris, kuriai sėkmingai gydytas krūties vėžys.
Vėžio prevencinėse programose vis dar dalyvauja per mažai lietuvių – tik apie trečdalis, o išgyvenamumo rodikliai Europos kontekste Lietuvai nėra palankūs. Nacionalinis vėžio institutas (NVI) sako, jog planuojamos naujos ir modernios gyventojų kvietimo formos į programas. Apie tai pasakojama LNK reportaže.
Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją.