Kokia buities atlieka yra viena iš plaučio vėžio sukėlėjų? Asbestas! Senieji šiferiniai stogai, vamzdynų šiltinimo vata – juos ardant į orą, vandenį, dirvožemį pasklinda mikroskopinės asbesto dalelės.
Šalia nebenaudojamo Kalotės sąvartyno Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) savo lėšomis pastatė 500 kilovatų galingumo saulės elektrinę, kuri jau gamina elektros energiją bendrovės reikmėms.
Koks ekologiškiausias, sveikiausias ir pigiausias žaliųjų atliekų tvarkymo būdas? Žinoma, kompostuoti savo valdose. Kai jų nereikia niekur vežti – neteršiamas oras, nenaudojamas kuras. Per metus komposto dėžėje nupjauta žolė, lapai, smulkios šakelės virsta derlingu juodžemiu, kuris puikiai tinka atnaujinti dirvą šiltnamyje, darže, vaismedžių ir vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų sodinimui.
Nuo 2024 m. rugsėjo 30 dienos maisto atliekos iš Klaipėdos miesto individualių valdų bus surenkamos kitu grafiku, bet ištuštinimo dažnumas nesikeis. Kaip ir iki šiol, maisto atliekos Klaipėdoje bus surenkamos kartą per savaitę.
Dar ne taip seniai Lietuvoje pajūrio kurortuose Joninės būdavo laikomos vasaros sezono pradžia, nes po jų įsivyraudavo šilti orai. Bet šiemet vasara mus visus netikėtu karščiu užklupo dar gegužę ir pajūris kiekvieną savaitgalį „lūžta“ nuo poilsiautojų antplūdžio.
„Neaiškink man, kur ką mesti! Džiaukis, kad išvis čia atvežiau, galėjau miške palikti! Tau reikia, pats ir rūšiuok!“ – tokius žodžius neretai tenka išklausyti KRATC didžiųjų atliekų aikštelių vadybininkams, primenantiems lankytojams elementarų reikalavimą: KRATC aikštelėse priimamos tik iš anksto išrūšiuotos atliekos.
Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti maisto likučiams rūšiuoti. Kaip ir Klaipėdoje maisto atliekas neringiškiai rūšiuos į bet kokios spalvos plastikinius maišelius ir juos sandariai užrišę išmes į ruduosius konteinerius.
1. Jei perkate naujas padangas parduotuvėje ir servise, ten galite nemokamai atiduoti ir senąsias. Tik turi atitikti perkamų–paliekamų padangų kiekis ir tipas: jei perkate lengvojo automobilio padangas, traktoriaus ar sunkvežimio padangų palikti negalėsite.
2. Kasmet po 5 naudotas padangas kiekvienas vairuotojas gali nemokamai atiduoti ir į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) administruojamas Klaipėdos miesto didžiųjų atliekų aikšteles: Tilžės g. 60A, Plieno g. 13, Šiaurės pr. 30.
Atiduodant padangas KRATC aikštelėse vairuotojų prašoma užpildyti deklar
Klaipėdos miesto vietinės rinkliavos mokėtojas, praėjusiais metais nenaudojęs nekilnojamojo turto, gali nemokėti rinkliavos kintamosios dalies, jei elektros energijos suvartojimas neviršija 10 kWh/mėn., o vandens – 1 m3 per nenaudojimo laikotarpį.