Praėjusią savaitę mažėjo sergamumas gripu, COVID-19 ir kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, nuo koronaviruso mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Praėjusią savaitę Lietuvoje bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis nežymiai padidėjo ir buvo 1 tūkst. 252,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Gydymo įstaigose – pacientų antplūdis. Gyventojai skundžiasi gerklės skausmais, stipria sloga ir kitais peršalimo simptomais. Susirgimų tempas kyla greičiau nei įprastai, o dažniausia diagnozė – COVID-19. Anot medikų, dažnai žmonės net nežino, kad serga koronavirusu, nes dabartiniai, iš vaistinių šluojami testai nebetikslūs. Gydytojai ragina prisiminti kaukes, kitas apsaugos priemones ir primena, kaip sustiprinti savo imunitetą.
Koronaviruso infekcijų atvejų daugėjimas uostamiestyje verčia sunerimti. Jų fiksuojama vis daugiau, kaip ir visoje šalyje. Praėjusią savaitę užfiksuotas didžiausias šių metų sergamumas. Medikai tikina, kad panikuoti nereikėtų, tačiau pajutus simptomus vengti kontaktų su aplinkiniais privalo kiekvienas.
Medikai sako, kad augant sergamumui COVID-19, pastebimi ir nauji ligos simptomai. Kai kurie gali suklaidinti, ir net nepriminti peršalimo ligų. Tarp jų – nugaros skausmai, viduriavimas ir vėmimas. Anot šeimos gydytojų, sergamumas ne taip plistų, jeigu būtų pakoreguota nedarbingumo įforminimo tvarka. Dabar, net ir labai karščiuojantis pacientas, turi atvykti pas gydytoją.
Lenkijoje augant COVID-19 skaičiams, pasigirdo raginimai vėl nešioti kaukes. Teigiama, kad ten daugėja ir pacientų, hospitalizuotų dėl sunkių viruso atvejų. Kaukių naudojimas rekomenduojamas valstybinėse įstaigose ir institucijose.
„Kol kas nėra ko labai nerimauti“, – dėl nuo liepos didėjusio COVID-19 ligos atvejų skaičiaus ramina prof. Aurelija Žvirblienė. Tačiau, imunologės įsitikinimu, kokliušo grėsmės ignoruoti nereikėtų.
Prasidedant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi. Ji paaiškina, kaip paprasčiausias rankų plovimas apsaugo nuo virusinių ligų, bei primena, kaip taisyklingai plauti rankas.