Apie muziką ir skirtingus su ja susijusius pirmus kartus kalbamės su kompozitoriumi, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dėstytoju Kristupu Bubneliu.
Jei esate matę bent kelis lietuviškus kino filmus, didelė tikimybė, kad juose išgirdote kompozitoriaus prof. dr. Tito Petrikio kūrybą. Apdovanojimų „Global Music Awards“ ir „Sidabrinė gervė“ laimėtojas bei nominantas aktyviai kuria muziką kinui, teatrui ir televizijai bei dalijasi savo žiniomis dėstydamas studentams.
Lietuvos muzikos informacijos centras ką tik išleido dviejų kompozitoriaus Fausto Latėno kūrinių natas. Tai transkripcijos vienam fortepijonui aštuonioms rankoms – "Šviesiam atminimui" ir "Žydų kadrilis". Prieš metus mirusio kompozitoriaus kūrinių transkripcijas parengė profesorius Kęstutis Grybauskas, fortepijoninio ansamblio muzikavimą puoselėjantis jau daugiau kaip 50 metų.
Talentingasis menininkas Vilhelmas Čepinskis, kurį publika pirmiausia pažino kaip smuikininką, pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip dirigentas ir kompozitorius. Dvigubame amplua jį publika išvys ir būsimoje koncertinėje programoje „Infinitum“, kurią jis rengia kartu su bičiulio ir kolegos Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru.
Liepos 14 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode iškilmingai pasodintas ąžuolas lenkų kompozitoriaus Kšyštofo Pendereckio (1933–2020) garbei.
Paskutinį gegužės sekmadienį iš karto po „Panoramos“ LRT PLIUS televizija pagerbs klasikinės muzikos mylėtojus – parodys jiems talentingų muzikantų iš Italijos „Trio di Parma“ koncerto įrašą.
Kompozitorius Łukaszas Wójcikas į Klaipėdos dramos teatrą atvyko kurti muzikos Agatos Dudos-Gracz spektakliui „Tarp Lenos kojų, arba „Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis“ pagal Mikelandželą Karavadžą“.