Centrinės Azijos šalys atsidūrė Kinijos akiratyje. Plėsti savo įtakos sferą siekiantis Pekinas noriai skolina ir investuoja, tačiau kartu didina šių šalių ūkio bei elito priklausomybę.
Kinijoje vienas vyras užsliuogė elektros stulpu ir įsitaisęs jo viršuje stebint priblokštiems praeiviams ėmė daryti atsilenkimus pilvo raumenims stiprinti, palikdamas tūkstančius namų be elektros, antradienį pranešė žiniasklaida.
Kinijos elgesys su etninėmis mažumomis Sindziange ir Tibete yra šalies pažangos dėl žmogaus teisių „puikus pavyzdys“, pirmadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I), kitoms šalims svarstant savo veiksmus dėl Pekino represijų prieš uigūrus.
Estijos užsienio žvalgybos tarnyba trečiadienį įspėjo dėl didėjančios Kinijos įtakos ir teigė, kad ji nori „nutildyto pasaulio, kuriame dominuotų Pekinas“.
Kinija atsisakė atskleisti su pirmaisiais COVID-19 atvejais susijusius neredaguotus duomenis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų komandai, kuri Uhane ieškojo atsakymų į pandemijos ištakų klausimą, paskelbė vienas iš tyrėjų, praneša „Reuters“.
Kinijos valstybinė kino, televizijos ir radijo administracija ketvirtadienį paskelbė uždraudžianti „BBC World News“ tęsti transliacijas valstybėje, pareiškęs, kad šio kanalo turinys „rimtai“ pažeidė šalies taisykles.
JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį nurodė iš naujo apsvarstyti Amerikos karinę strategiją Kinijos atžvilgiu ir pareiškė, kad šaliai būtina laikytis „stiprios“ pozicijos, taip pat pažadėjo, kad jo administracija jėgos griebtųsi tik kraštutiniu atveju.
Kinijos erdvėlaivis trečiadienį įskriejo į Marso orbitą per misiją, skirtą nutupdyti marsaeigį ir surinkti duomenų apie požeminius vandenis ir ieškoti galimų senovinės gyvybės ženklų, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų misija Kinijoje šią savaitę baigėsi nenustačius daugiau kaip 2,3 mln. gyvybių nusinešusio koronaviruso šaltinio.