Jungtinės Tautos penktadienį pareiškė, kad humanitarinė padėtis Rytų Ukrainoje „kelia didžiulį nerimą“ ir blogėja toliau, praėjus keturiems mėnesiams nuo Rusijos invazijos pradžios.
Jungtinių Tautų (JT) Ukrainos komisija trečiadienį patvirtino gavusi daugybę kaltinimų dėl Rusijos pajėgų įvykdytų teisės pažeidimų, tačiau sakė, kad dar per anksti pasakyti, ar tai yra karo nusikaltimai.
Dešimtys teisių gynimo grupių trečiadienį paragino Jungtinių Tautų vyriausiąją žmogaus teisių komisarę Michelle Bachelet (Mišel Bačelet) atsistatydinti ir tvirtino, kad ji praėjusį mėnesį lankydamasi Kinijoje „baltino“ Pekino „žiaurius nusikaltimus“.
Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) trečiadienį pareiškė, kad Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmės pasauliui stiprėja ir veikia jau 1,6 mlrd. žmonių.
Izraelio vykdoma okupacija ir palestiniečių diskriminacija yra esminės nesibaigiančio smurto priežastys, antradienį pareiškė Jungtinių Tautų tyrėjai, sukeldami piktus Izraelio protestus.
Ukrainoje tebėra paplitęs seksualinis smurtas, o sunki humanitarinė padėtis karo draskomoje šalyje virsta „prekybos žmonėmis krize“, pirmadienį pareiškė Jungtinių Tautų specialioji pasiuntinė seksualinio smurto konfliktų metu klausimais.
Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose (JT) Vasilijus Nebenzia išėjo iš Saugumo Tarybos susitikimo, kai Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis apkaltino Maskvą esant vienintele atsakinga už gresiančią maisto krizę, skelbia „The Guardian“.
Jungtinės Tautos penktadienį pareiškė, kad jau 100 dienų trunkančiame Rusijos kare prieš Ukrainą „laimėtojų nebus“, Maskvos pajėgoms toliau veržiantis gilyn į Ukrainos rytinį Donbaso regioną.