Vilniaus zoologijos sode „Zoopark“ gimė du plonauodegių surikatų (lot. Suricata suricatta) jaunikliai. Šiuo metu mažyliai jau drąsiai tyrinėja aplink esantį pasaulį, susipažįsta su prižiūrėtojais ir lankytojais.
Los Andželo zoologijos sodo darbuotojai pasidžiaugė, kad per šių metų nykstančių paukščių veisimosi sezoną zoologijos sode išsirito rekordinis skaičius – net 17 Kalifornijos kondorų jauniklių. Visi jie bus išleisti į laisvę pagal Kalifornijos kondorų atkūrimo programą.
Birželio pradžioje Kuršių nerijoje pradėti žieduoti jūrinių erelių jaunikliai. Čia peri dvylika šių plėšriųjų paukščių porų, tačiau tik devynios jų šiemet augina jauniklius. Nors jau gana nemaži, tačiau ereliukai dar nemoka skraidyti.
Kasmet šienavimo metu netyčia žūsta šimtai gyvūnų jauniklių. Ūkininkai paprasčiausiai nepastebi jų aukštoje žolėje. Vokietijoje šiai problemai spręsti pasitelkiamos naujosios technologijos – gyvūnų jauniklių ieškoma dronais.
Prasidėjus paukščių perėjimo ir jauniklių vedimo metui, nuo balandžio ribojamas kai kurių saugomų teritorijų lankymas, pirmadienį pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Lizduose jau cypsi besiplunksnuojantys paukščiukai, jauniklius veda kiškiai, šernai, lapės, stirnos, elniai. Pasitaiko, kad sparnuočių ar žvėrelių mažyliai iškrenta iš lizdų ar pasimeta nuo tėvų, o žmonės, manydami, kad daro gera, puola juos gelbėti. Aplinkosaugininkai primena, kad laukinius gyvūnus imti iš gamtos griežtai draudžiama, išskyrus atvejus, kai jie sužeisti.
Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojams pavyko išgelbėti į žvejybinio valo spąstus įsipainiojusį nusilpusį gulbiuką. Jauniklis sugrąžintas į šeimą.
Žmogaus pastebėtas sužeistas ar pasimetęs miško gyvūnas dažnai iššaukia didvyrišką norą padėti. Nors kartais ir atrodo, jog pagalba būtina, įsiterpti į gamtos dėsnius ir jai padėti reikia tik gerai įvertinus, ar įvykis – žmogaus veiklos padarinys.
Karantino metu pasivaikščiojimai parkuose nepageidaujami dėl galimos žmonių gausos vienoje vietoje, tad norintys pajudėti atvirame ore neretai renkasi atokesnius miško takus, kur per dieną praeivių visai nepataiko ar vos vienas kitas. Laukinių gyvūnų globėjai paruošė patarimų tiems, kurie gamtoje aptikę jauniklį sutrinka, ką daryti.