Gerontologas Jay'us Olshansky’s prieš kelis dešimtmečius su kolegomis prognozavo, kad vaikai vidutiniškai gyvens iki 85 metų, o tik 1–5 proc. sulauks 100-ojo gimtadienio.
Naujausias tyrimas parodė, kad mokslininkų sukurtas dirbtinio intelekto (DI) modelis gali nustatyti sveiko žmogaus amžių pagal krūtinės ląstos rentgenogramą, pranešama „Euronews“.
Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje yra 4,4 karto didesnis nei kitose ES šalyse. Dažniausia Respublikos gyventojų mirties priežastis taip pat yra šios ligos. Pokalbis apie šios liūdnos statistikos priežastis ir tai, kas galėtų ją pakeisti, – su profesore gydytoja kardiologe Olivija Dobiliene.
Mokslininkai pristatė naujausią praeitų metų demografinę situaciją – gimstamumas drastiškai mažėja, o mirčių skaičius dvigubai didesnis nei naujagimių – 48 tūkst. Ekspertai tikisi, kad neigimą demografinę situaciją gali teigiamai paveikti kitų šalių piliečiai, praneša LNK.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) planuoja pasiekti, kad per dešimtmetį Lietuvos gyventojų sveiko gyvenimo trukmė pailgėtų 5–6 metais, per pusę sumažėtų savižudybių.
Koronavirusas ir dėl jo sutrikusios medicinos paslaugos jau paveikė Lietuvos žmonių gyvenimo trukmę. Pernai labiausiai – maždaug pusmečiu sumažėjo darbingo amžiaus vyrų vidutinė gyvenimo trukmė, sako Valstybės kontrolė (VK).
Tarptautinės mirtingumo statistikos tyrimo duomenimis, Vokietijoje dėl koronaviruso pandemijos gyvenimo trukmė sutrumpėjo mažiau nei daugelyje kitų šalių.