Vyraujant vėjuotiems ir šiltiems orams, vidutinė elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę smuko 59 proc. iki 56 eurų už megavatvalandę (MWh), pirmadienį pranešė „Litgrid“.
Vykstant elektros rinkos liberalizavimui, pasikeitusi elektros tiekimo tvarka sukėlė daug klausimų vartotojams – nuo kainų fiksavimo iki naudingiausio plano pasirinkimo. „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad su elektros tiekimu susiję sprendimai reikalauja atidaus savo elektros suvartojimo įpročių įvertinimo ir aktyvaus domėjimosi elektros tiekėjų siūlomomis paslaugomis.
Praėjusią savaitę vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, lyginant su ankstesne savaite, sumažėjo 6 proc. ir siekė 58 Eur/MWh. Kaip praneša „Litgrid“, Latvijoje ir Estijoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo tokia pati, kaip ir Lietuvoje.
Elektros energijos skirstymo paslaugų, kurias teikia tinklus prižiūrintis „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kainos viršutinė riba kitąmet mažės šiek tiek daugiau nei 7 proc., skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).
Dujų kainų mažėjimas tęsiasi jau tris savaites iš eilės – nuo rugsėjo pradžios – ir per praėjusią savaitę dujos TTF prekybos taške atpigo dar 2,1 proc., skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Šių metų rugpjūtį, ketvirtą mėnesį iš eilės, saulės elektrinės išliko svarbiausiu Lietuvos elektros energijos gamybos šaltiniu – jų pagaminta elektra patenkino apie 21,3 proc. viso šalies vartojimo poreikio.
Rugpjūtį vidutinei elektros kainai rinkoje išaugus 9 procentais, Lietuvos energetikos agentūra (LEA) mano, kad rudenį elektra gali pigti, tačiau neatmeta, jog atšalus orams, sutrikus elektros tiekimui ar sumažėjus gamybai jos kaina galėtų kilti.
Atpigus biokurui centralizuotai tiekiama šilumos energija artėjantį šildymo sezoną, palyginti su praėjusiu, pigs 1–2 proc. – vidutiniškai iki 7,2 cento už kilovatvalandę (be PVM), prognozuoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA).