Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, pernai siekė 11,1 proc. ir, palyginti su 2021 metais, nepakito.
Realusis darbo užmokestis Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, sumažėjo 5,4 proc.: viešajame sektoriuje buvo 5,8 proc. mažesnis, privačiajame – sumažėjo 5,2 proc.
Seimas ketvirtadienį priėmė valstybės tarnybos reformą, kuri keičia viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų skaičiavimo tvarką, vadovams leidžia lanksčiau tvarkytis su žmogiškaisiais ištekliais.
Lietuvoje būsto įperkamumas yra prasčiausias nuo 2010 metų, tačiau jis turėtų pradėti augti, būsto kainos gali kiek nukristi, sako ekonomistas Nerijus Mačiulis. Anot jo, rinkos augimą skatins kitų metų pradžioje mažėsiantis „Euribor“ bei didėjantis vidutinis darbo užmokestis.
Darbdaviai darbo skelbimuose turėtų nurodyti ir darbo užmokestį. Ar visada taip yra, LNK žurnalistė kalbėjosi su Valstybinės darbo inspekcijos atstove Ieva Piličiauskaite.
Vidutinio darbo užmokesčio atotrūkis tarp šalies regionų ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį siekė 389,8 euro ir per ketvirtį padidėjo 44,1 euro, skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Atėnuose ketvirtadienį protestavo šimtai Graikijos atlikėjų, kurie streikuoja dėl teisės aktų pakeitimų, pagal kuriuos jų darbo užmokestis ir kvalifikacija prilyginami mokyklą baigusiems asmenims.
Vienos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 14 proc., iš jų verslo įmonėse – 15 proc. (pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką).
Panevėžietė Irena lauke turi sušluoti lapus ir išvalyti visą sporto centro vidų. Darbo daug, o alga nedžiugina. Per mėnesį – 550 eurų į rankas, pasakojama LNK reportaže.