Talentinga teatro, kino ir televizijos aktorė Edita Užaitė žavi savo paprastumu ir kitokiu gyvenimo būdu. Žnoma moteris papasakojo apie tai daugiau – pasidalino savo įžvalgomis apie gyvenimą, dvasinę praktiką bei maisto gamybą.
Kartais ją galima išvysti lūkuriuojant kelto į Smiltynę, vaikštinėjant pajūriu. Tačiau dažniausiai – Klaipėdos senamiestyje: būtent čia budistų vienuolės Pijos Dasi iniciatyva įkurtas meditacijų ir mokymų centras tapo ir jos pačios laikinaisiais namais. Šiems įžadams ne vienus metus ištikima klaipėdietė sakosi nepastebėjusi, kad jos netipiška išvaizda itin glumintų aplinkinius – tautiečiai tapo gerokai atviresni pasauliui.
Sogyalas Rinpoche dar neseniai laikytas vienu garsiausių budizmo dvasinių lyderių po Dalai Lamos. Tačiau pasaulį gyventi taikoje mokęs lama pasirodė buvęs ne tik veidmainis, bet ir vienas kampanijos "Me Too" antiherojų. Visame pasaulyje garsaus Tibeto budistų lyderio S.Rinpoche mokiniai ilgus metus kentė jo seksualinę ir fizinę prievartą.
Rugsėjo 2–3 d. Vilniuje lankysis Tibeto vienuoliai, kurie sostinės gyventojams bei svečiams pristatys Tibeto kultūrą bei dvasinį budizmo meną: smėlio mandalos pylimo ritualą, apeiginius šokius bei šventąją tibetiečių vienuolynų muziką.
Vilniuje vyksta renginių ciklas, pavadintas „Budos Vilniuje“. Pasak organizatorių Deimantinio kelio budizmo centro, kino filmais, paskaitomis, paroda siekia supažindinti su budizmo kultūriniu paveldu.
Šiandien sostinėje prasideda kultūrinių renginių ciklas „Budos Vilniuje“, kviečiantis išsamiau susipažinti su budizmo kultūriniu paveldu, Tibeto budizmo mokymų pagrindais bei duris plačiajai visuomenei atvėrusiu Vilniaus Deimantinio kelio budizmo centru. Čia lapkričio mėnesį eksponuojama budistinių thankų ir statulų paroda „Budos Sodų g.“, vyks turai po parodą su gidais, lankytojai galės išbandyti budistinę meditaciją.
Vidurinės mokyklos nebaigusiam lietuviui emigrantui Šiaurės Airijoje teko patirti neįdomaus darbo ir dar neįdomesnio nedarbo sunkumus bei depresiją, kurią išsigydė budizmo pagalba.
Šimtai tūkstančių vienuolių, tikinčiųjų ir turistų suplūdo į atokų Indijos Ladako regioną dalyvauti retame budistų festivalyje, kurį rengėjai praminė „Himalajų Kumbha Mela“.
„Aš galėčiau gyventi bet kurioje pasaulio šalyje, bet ne – einu Gedimino prospektu, einu Laisvės alėja ir čia man geriausia. Ir ne tik tai - čia yra ką veikti”, – „Žinių radijui” sakė lietuvis zen vienuolis Kęstutis Marčiulynas, Korėjoje vadinamas Bo Haeng vardu.