Jungtinė Karalystė (JK), Prancūzija ir Vokietija antradienį apkaltino Iraną, kad šis be jokio patikimo civilinio pagrindimo ir iki precedento neturinčio lygio didina savo prisodrinto urano atsargas.
Iranas teigia norintis atnaujinti branduolines derybas su Vakarais. Reikia atkurti pasitikėjimą, kad būtų atšauktos sankcijos, todėl Iranas pasirengęs pradėti branduolines derybas, interviu valstybinei stočiai IRIB sakė užsienio reikalų ministras Abbasas Araghchis. Tačiau dialogas turi vykti abipusės pagarbos pagrindu ir nedarant spaudimo, pridūrė jis.
Pietų Korėjos kariuomenė antradienį pareiškė galinti aptikti ir numušti raketas, kurias Šiaurės Korėja paleido per pastarojo meto bandymus, tačiau teigia, kad Pchenjano branduolinė programa kelia rimtą grėsmę saugumui.
Austrijos sostinėje ketvirtadienį turi prasidėti naujas derybų dėl Irano branduolinės programos raundas, per kurį toliau bus ieškoma būdų išgelbėti sutartį, skirtą pažaboti Teherano branduolines ambicijas.
Vienoje vykstančios derybos, kuriomis siekiama atgaivinti galingųjų valstybių ir Irano susitarimą dėl Teherano branduolinės programos, atnešė „gana patenkinamos pažangos“, ketvirtadienį sakė iraniečių derybininkas Ali Bagheri (Ali Bageris).
Vokietija, Prancūzija ir Didžioji Britanija paragino Iraną nedelsiant nutraukti ginčytiną urano sodrinimą iki 20 proc. ir „susilaikyti nuo bet kokios naujos eskalacijos“. Urano sodrinimas slepia „milžiniškas proliferacijos rizikas“, sakoma trečiadienį paskelbtame bendrame trijų valstybių užsienio reikalų ministrų pareiškime.
Iranas pradėjo sodrinti uraną iki 20 proc. lygio, pareiškė šalies branduolinės energetikos organizacija, patvirtindama Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) pareiškimą, kad šiitiška respublika dar labiau atitolo nuo savo įsipareigojimų pagal 2015 metų susitarimą su galingosiomis šalimis.
Europos Sąjunga pirmadienį perspėjo, kad Irano veiksmai dėl urano sodrinimo iki 20 proc. lygio būtų „žymus atsitraukimas“ nuo Teherano įsipareigojimų pagal 2015 metų susitarimą dėl iraniečių branduolinės programos.
Iranas pirmadienį kategoriškai atmetė Saudo Arabijos raginimą tartis su Persijos įlankos regiono valstybėmis dėl bet kokių galimų derybų Teherano branduolinės programos klausimu.
Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį atmetė parlamento priimtą įstatymo projektą, kuriuo būtų sustabdytos Jungtinių Tautų inspekcijos šalies branduoliniuose objektuose ir padidintas urano sodrinimo lygis, pabrėžęs, kad šie žingsniai kenktų diplomatinėms pastangoms atkurti 2015 metų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos ir sušvelninti JAV sankcijas.