Pastebėję dūmus ir patikrinę sodybą Šilutės rajone, aplinkosaugininkai rado 87 kilpas laukiniams gyvūnams gaudyti ir statomąjį tinklą, savininkui skirtos baudos dėl atliekų deginimo ir neteisėtų įrankių laikymo.
Stipriai užteršusi savo vienintelę gyvenamąją planetą žmonija ieško būdų, kaip šią planetą išsaugoti. Vienas jų – vystyti žiedinės ekonomikos modelį, kurio esminis principas – išvengti atliekų susidarymo ir kuo ilgiau išlaikyti daiktus bei žaliavas vartojimo ir gamybos rate.
Lietuvai siekiant perdirbti kuo daugiau atliekų, kol kas neketinama įvesti jų deginimo mokesčio, sako aplinkos viceministrė. Pasak Ramintos Radavičienės, naujo mokesčio poreikio nėra, nes perdirbimas augs pakuočių gamybai naudojant daugiau perdirbti tinkamų žaliavų.
Kovo 21 – 27 d. Aplinkos apsaugos departamentas apie galimus pažeidimus gavo 438 pranešimus. Ne darbo metu gauti 126 pranešimai. Reaguodami į skubius pranešimus ne darbo metu, pareigūnai vyko į iškvietimus 42 kartus.
Vilniaus ir Kauno kogeneracinėms jėgainėms norint didinti deginamų komunalinių atliekų apimtis ir labiau išnaudoti pajėgumus, savivaldybių atstovai nerimauja dėl galimo poveikio aplinkai bei galbūt išaugsiančių šilumos kainų. Tuo metu jėgainių atstovai sako, jog tai sumažins atliekų gabenimą į sąvartynus bei atpigins šilumą.
Aplinkos ministerija įtaria, kad į Lietuvą iš Lenkijos atvežta 400 vilkikų plastiko, o vėliau suklastojus dokumentus, šios atliekos sudegintos Kauno kogeneracinėje jėgainėje.
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juose tiesti.
Nuo pirmadienio vakaro įvairiose Kauno vietose pasklinda nemalonūs kvapai. Vieni užuodžia kanalizaciją, kiti – atliekas. Tačiau kol kas smarvės šaltinis – didelė mįslė.
Iki dabar per atliekų deginimą susidarę pelenai ir šlakas yra vežami į sąvartyną, nors kitos Europos šalys jau senokai juos naudoja kelių tiesimui ar statybos produktų gamybai. Šiuo metu Aplinkos ministerijoje ruošiama "žalia šviesa" praktiškiau panaudoti šias atliekas.
Neeilinis įvykis Jonavos rajone. Gamtines atliekas deginančios moterys buvo apskųstos kaimynų, tačiau atsisakė laužą užgesinti ir į savo teritoriją įsileisti ugniagesius gelbėtojus – esą, taip patarė vienas iš Jonavos rajono savivaldybės atstovų.