Į Armėniją sekmadienį atvyko pirmoji pabėgėlių grupė po žaibiško Azerbaidžano karinio puolimo prieš Kalnų Karabachą, pranešė pasienyje dirbanti naujienų agentūros AFP komanda.
JAV kongresmenų delegacija šeštadienį susitiko su Armėnijos vadovais, kad išreikštų paramą po protestų, sukrėtusių šią mažą Kaukazo valstybę po to, kai Azerbaidžanas susigrąžino ginčijamo Kalnų Karabacho kontrolę.
Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas ketvirtadienį apkaltino Rusijos taikdarius, kad jie nesugebėjo užkirsti kelio Azerbaidžano puolimui, po kurio Baku pareikalavo užtikrinti visišką ginčijamo Kalnų Karabacho kontrolę.
Armėnija ketvirtadienį pareiškė, kad nesiruošia masinei civilių gyventojų evakuacijai iš Kalnų Karabacho, Azerbaidžanui pareiškus, kad visiškai atgavo ginčijamo regiono kontrolę.
Azerbaidžanas trečiadienį pareiškė, kad pirmą kartą per kelis dešimtmečius susigrąžino separatistinio Kalnų Karabacho kontrolę po to, kai armėnų separatistai sutiko sudėti ginklus po karinės operacijos, per kurią, jų teigimu, žuvo 200 žmonių.
Armėnijos sostinėje trečiadienį tūkstančiai žmonių susirinko prie ministro pirmininko Nikolo Pašiniano biuro, protestuodami prieš tai, kaip vyriausybė sprendžia Kalnų Karabacho krizę, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad įvykiai Kalnų Karabache yra Azerbaidžano, kuris pradėjo karinę operaciją šiame regione ir tarpininkavo sudarant paliaubas su etninių armėnų separatistais, vidaus reikalas.
LNK žurnalistas kalbėjosi su Rytų Europos studijų centro vadovu Linu Kojala apie įvykius Kalnų Karabache ir ką jie gali nulemti ne tik čia, bet ir už Azerbaidžano sienų.