Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ pranešė grynojo pelno per antrąjį metų ketvirtį gavusi beveik penkis kartus mažiau nei prieš metus, nors įplaukos pranoko rinkos lūkesčius.
Europos aviacijos ir kosmoso korporacija „Airbus SE“ iš Filipinų „Cebu Air“, pigių skrydžių bendrovės „Cebu Pacific“ savininkės, gavo 152 orlaivių užsakymą, kurio vertė – 24 mlrd. JAV dolerių.
Lėktuvų gamintoja „Airbus“ ir Jungtinių Valstijų kosmoso tyrimų bendrovė „Voyager Space“ trečiadienį paskelbė apie bendrą įmonę, kursiančią komercinę alternatyvą Tarptautinei kosminei stočiai (TKS).
„Airbus“ akcijos ketvirtadienį pigo, Europos orlaivių gamintojai paskelbus pablogintas prognozes, susijusias su mažesnio skaičiaus orlaivių pristatymu užsakovams šiais metais.
Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė, kad ES ir JAV sutarė pratęsti paliaubas, kuriomis stabdomas baudžiamųjų muitų taikymas 17 metų trunkančiame ginče dėl subsidijų orlaivių gamintojoms „Airbus“ ir „Boeing“.
Europos aviacijos milžinė „Airbus“ pranešė praeitų metų finansinius rezultatus, kurie buvo ne tokie prasti, kaip prognozuota, nepaisant koronaviruso pandemijos, dėl kurios sustojo visas aviacijos sektorius.
Aviacijos milžinės „Airbus“ darbuotojai trečiadienį pradėjo trumpą streiką dėl bendrovės planų atleisti 15 tūkst. darbuotojų. Darbo jėgos mažinimo planus bendrovė pristatė, atsižvelgusi į lėktuvų paklausą nusmukdžiusią koronaviruso krizę, pasaulio oro linijoms sunkiai tvarkantis su turizmo nuosmukiu, praneša agentūra „Reuters“.
Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris (Peteris Altmajeris) trečiadienį paragino lėktuvų gamintoją „Airbus“ tolygiai paskirstyti numatomą darbo jėgos sumažinimą, bendrovei planuojant panaikinti 15 000 darbo vietų, kad galėtų geriau prisitaikyti prie dėl koronaviruso pandemijos sumažėjusių veiklos apimčių.