„Coca-Cola“ trečiadienį paskelbė antro ketvirčio finansinius rezultatus. Bendrovės pajamos augo Šiaurės Amerikoje ir kitose rinkose, kuriose ekonominis aktyvumas atsigavo po to, kai buvo sušvelninti karantino apribojimai.
Airijos vyriausybė vėlyvą ketvirtadienio vakarą patvirtino, kad nuo kitos savaitės savo duris atvers bažnyčios, kino teatrai, teatrai, kavinės ir restoranai, tačiau viešajame transporte bus privaloma dėvėti veido kaukes.
Maskvos valdžiai sušvelninus devynias savaites galiojantį griežtą karantiną, sostinės gyventojams nuo pirmadienio leidžiama sportuoti, pasivaikščioti lauke ir eiti į parduotuves, tačiau milijonai žmonių vis dar lieka namuose, Rusijoje užfiksavus tūkstančius naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų.
Nuo pirmadienio Lietuvoje dar labiau švelnėja karantino sąlygos: leidžiami masiniai renginiai, sienos atveriamos daugiau užsieniečių, į mokyklas gali grįžti vyresnių klasių moksleiviai.
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
Pagalbą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems asmenims teikiantis ir saugaus elgesio mokymus savanoriams bei verslui organizuojantis Gynybos paramos fondas pastarosiomis dienomis visoje šalyje fiksuoja, kad mažėja gyventojų atsargumas.
Italija švelnina beveik du mėnesius galiojusius griežtus judėjimo ribojimus. Nuo pirmadienio 60 mln. žmonių vėl galės sportuoti ar vaikštinėti lauke. Gamybą atnaujins pramonė, vėl galės vykti statybos. Tačiau dauguma parduotuvių ir toliau liks uždarytos. Restoranai ir barai galės siūlyti maistą tik išsinešimui ar užsakymams į namus. Lankytojams jie liks uždaryti iki birželio.
Lenkija gegužės 4 d., pirmadienį, ketina atidaryti viešbučius ir prekybos centrus, tačiau ragina gyventojus ir toliau laikytis socialinio atstumo reikalavimų, reikalingų norint sustabdyti koronaviruso plitimą.