Lietuvoje pernai trečdaliu sumažėjo kibernetinių incidentų skaičius, tačiau augo pavojingesnių vidutinės kategorijos incidentų skaičius, rodo 2023-ųjų Nacionalinės kibernetinio saugumo būklės ataskaita.
Vykstant karui Ukrainoje stebima daugiau kibernetinių incidentų Lietuvoje, tačiau šis faktas dar neleidžia teigti, kad Lietuva patiria daugiau atakų iš Rusijos, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) vadovas.
Pandemijos nulemtos nuotolinio darbo tendencijos iškėlė naujus kibernetinio saugumo iššūkius – per metus kibernetinių incidentų skaičius išaugo 25 proc., tačiau saugumo ekspertai sako kol kas nepastebintys atitinkamai didesnių įmonių investicijų, siekiant kontroliuoti įmonių įrenginių ir sistemų saugumą. Efektyvus ir optimalus būdas kovoti su šiomis grėsmėmis – saugumo operacijų centrai (SOC), apie kuriuos ekspertai diskutuos rugsėjo 14 dieną kibernetinio saugumo konferencijoje „ESET Security day“.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad kibernetinių incidentų augimo tendencija yra pastebima kiekvienais metais ir, pasak jo, šis procesas greičiausiai nesustos. Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad pernai buvo fiksuota 18 proc. daugiau prieš Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos interesus nukreiptos informacijos atvejų.
Pernai kibernetinių incidentų skaičius išaugo ketvirtadaliu, o tai didele dalimi nulėmė COVID-19 pandemija, kai dėl suvaržymų įprastinė veikla persikėlė į virtualią erdvę, skelbiama 2020-ųjų Nacionalinėje kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje.
Kibernetinių incidentų skaičius pernai buvo dešimtadaliu didesnis nei 2016 metais, pirmadienį pranešė juos apdorojęs nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT.