Atlyginimų atotrūkis tarp Sostinės ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regionų antrąjį šių metų ketvirtį siekė 413,6 euro ir per ketvirtį sumažėjo 21,9 euro, pirmadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra.
Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuva, pasitelkusi Europos Sąjungos (ES) paramą, regionų infrastruktūrai gerinti išleido milijonus eurų. Regionuose matome gražius ir renovuotus pastatus, naujomis trinkelėmis išklotus šaligatvius, puikias viešąsias erdves.
Vidutinis ikimokestinis darbo užmokestis Lietuvoje (be individualiųjų įmonių) pirmąjį šių metų ketvirtį Sostinės regione buvo 2398,8 euro ir, palyginti su ketvirtuoju 2023 metų ketvirčiu, padidėjo 3,4 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione jis siekė 1963,3 euro – 1,4 proc. daugiau.
Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis Lietuvoje (be individualiųjų įmonių) paskutinį praėjusių metų ketvirtį Sostinės regione buvo 2319,5 euro ir, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 4,6 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione jis siekė 1936 eurus – 4,5 proc. daugiau.
Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, pernai siekė 11,1 proc. ir, palyginti su 2021 metais, nepakito.
ES šalyse daug ekonominių atotrūkių, tačiau Europos Komisija (EK) jau kurį laiką ieško būdų juos sumažinti. Dar prieš pandemiją buvo paskelbta penkerių metų strategija „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“. Pasak ekonomistės Daivos Dumčiuvienės, tikėtis tolygumo visame 27-ių itin skirtingų valstybių bloke būtų kiek naivu, be to, ekonominiai pastarųjų metų sukrėtimai nebuvo įtraukti į šį planą ir tik dar labiau jį apsunkino.
Vidutinio darbo užmokesčio atotrūkis tarp šalies regionų pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 421,8 euro ir per ketvirtį padidėjo 32 eurais, skelbia Valstybės duomenų agentūra.
Moters diena – puiki proga pakalbėti, ar XXI amžiuje moterims ir vyrams vienodai atlyginama už darbą. Apie tai LNK žurnalistė diskutavo su „Sodros“ Statistikos analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikyte.
Vidutinis mėnesio darbo užmokestis prieš mokesčius šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) pirmą ketvirtį Sostinės regione buvo 1683 eurai ir, palyginti su 2020 metų ketvirtu ketvirčiu, padidėjo 0,5 proc. Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione bruto darbo užmokestis buvo 1387,2 euro ir per ketvirtį sumažėjo 1,3 proc., praneš Statistikos departamentas.
Praeitais metais moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, sudarė 12,4 proc. ir, palyginti su užpernai, sumažėjo 0,6 procentinio punkto.