Specialistai diskutuoja dėl dar vienos galimybės atsiskaityti už viešojo transporto paslaugas. Svarstoma Kauno autobusuose ir troleibusuose leisti atsiskaityti banko kortele, taip sprendžiant grąžos atidavimo problemą.
Pusė Lietuvos gyventojų, mokėdami už prekes ir paslaugas, dažniau renkasi elektronines mokėjimo priemones, o pusė respondentų – grynuosius pinigus, praneša Lietuvos bankas (LB). Iš banko užsakymu atliktos apklausos rezultatų matyti ir tai, kad kas trečias respondentas prioritetą skiria elektroniniams mokėjimams ir grynuosius naudoja tik jei nėra kitų galimybių. Kas penktas respondentas pirmenybę teikia gryniesiems pinigams.
Jei už prekes mokėjote banko kortele, norint jas grąžinti, gali užtekti banko išrašo, nes jis patvirtina, kad prekes įsigijote būtent toje parduotuvėje, sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė.
Tarptautinė siuntų pristatymo bendrovė „DPD Lietuva“ pristato galimybę gyventojams atsiskaityti banko kortele už prekes, pirktas elektroninėse parduotuvėse, jų pristatymo metu.
Valiutos pakeitimas Lietuvoje turės teigiamą įtaką atsiskaitymams mokėjimo kortelėmis – jomis bus atsiskaitoma gerokai dažniau. SEB banko duomenimis, 2015 metais operacijų banko kortelėmis prekybos vietose skaičius galėtų padidėti mažiausiai apie 20 procentų. Šiuo metu, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis, lietuviai kur kas dažniau pinigus linkę mokėti grynaisiais pinigais negu atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.
„Pirmos dvi sausio savaitės gyventojams ir prekybininkams bus sudėtingos todėl, kad dar bus galima atsiskaityti litais, o grąža jau bus grąži