Seimo narių grupės pareiškimą išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) konstatavo, kad gyvenimo įgūdžių programa neriboja tėvų teisės auklėti vaikus pagal savo religinius ir dorovinius įsitikinimus.
Klaipėdos mieste veikia daugiau nei 30 pradinio ir vidurinio ugdymo įstaigų, tačiau vaikus uostamiestyje auginantiems klaipėdiečiams vis vien kyla nemažai iššūkių norint surasti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Visi tėvai nori, kad jų vaikai gautų ne tik kokybišką išsilavinimą arti namų, bet ir turėtų galimybę saugioje ir palaikančioje aplinkoje atskleisti gražiausias savo asmenybės puses bei puoselėti išskirtinius talentus. Su visus tėvus ištinkančia ugdymo įstaigos pasirinkimo dilema prieš dešimtmetį pirmą kartą teko susidurti ir klaipėdiečių verslininkų porai Renatai ir Audriui Statkevičiams, kurie šiandien itin džiaugiasi tuomet priimtu sprendimu bei šiandieniniais jo rezultatais.
Žaidimo metu aktyviau veikia smegenys, lavinami svarbūs gebėjimai – atmintis, kūrybiškumas ir empatija. Todėl svarbu rasti laiko ir žaisti su vaikais, taip pat leisti jiems žaisti savarankiškai ir netrukdomai. Ankstyvojo ugdymo psichologė, vaikų darželio „Istorijų namai“ įkūrėja Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė dalijasi patarimais, kokių žaislų ir žaidimų reikia skirtingo amžiaus vaikams.
Statistika negailestinga – Lietuvoje neatpažįstama 40 proc. gabių vaikų, tačiau tarptautinių mokslininkų šis faktas nestebina. Dėmesio gabiems vaikams trūksta visame pasaulyje.
Svarstydami apie esminius įgūdžius, kurių vaikams reikia, kad jie sėkmingai augtų ir bręstų, paprastai galvojame apie kalbėjimo, skaitymo, rašymo, skaičiavimo gebėjimus. Tačiau kūrybiškumo savybė dažniausiai pamirštama. Kodėl kūrybiškumo ugdymas ir kūrybinė laisvė yra tokie svarbūs vaikams?
Kaune veikiantys vaikų neformaliojo ugdymo organizatoriai nesulaukia pinigų. Kaupiasi skolos, nes dar neapmokėta ir už gruodį suteiktas paslaugas. Teigiama, kad įvyko nesusipratimas.
Nors šiandien žaislų pasirinkimas ypač platus, daugelis tėvų ieško tokių, kurie ne tik suteiktų galimybę mažyliui smagiai praleisti laiką, bet ir ugdytų jo įgūdžius, mokytų naujų dalykų. Būtent tokie yra Montessori žaislai.
Kintant gyvenimo būdui ir plečiantis technologijų galimybėms, pasaulyje vis daugiau žmonių pasiryžta mokyti savo vaikus namuose. Ar toks ugdymo būdas populiarėja ir tarp lietuvių? "Jį renkasi tėvai, kurie nori individualizuoti mokymą pagal vaiko poreikius", – teigia Mokymo šeimoje asociacijos vadovė Agnė Kundrotienė. Architektės išsilavinimą turinti dviejų vaikų mama apsisprendė juos mokyti namuose.
Švietimo kokybė yra vienas dažniausiai sutinkamų rodiklių įvairiuose ugdymo politiką ir strategiją apibrėžiančių dokumentų, tačiau kartu tai yra labai sunkiai apčiuopiamas terminas.