Lietuvoje aktyviai veikiantys startuoliai šalies biudžetą pernai papildė 372 mln. eurų – 23 proc. daugiau nei 2022 metais, skelbia startuolių asociacija „Unicorns Lithuania“.
Laikai, kai vien stipria komanda ir verslo idėja galėjai papirkti investuotojus, jau praėjo, sako startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė. Nepaisant to, dirbti modernaus startuolio ekosistemoje – naujoji lietuviška svajonė. Tačiau pasaulinė statistika išlieka negailestinga: tik viena iš dešimties tokių įmonių išgyvena pirmuosius savo veikimo metus.
Lietuvos technologijų startuolių ekosistemos vertei 2022 metais augus sparčiausiai tarp visų Centrinės ir Rytų Europos šalių, šiemet jos augimas, tikėtina, kiek sulėtės, o didžiausia problema išliks talentų trūkumas, sako šios rinkos žinovai. Vis dėlto, pasak jų, tikimasi, kad iki 2025 metų ši ekosistema išaugs du-tris kartus.
Pirmąjį šių metų ketvirtį aktyviai veikiantys Lietuvos startuoliai šalies biudžetą papildė 60,6 mln. eurų – 43 proc. daugiau nei tuo pačiu laiku prieš metus. Net ketvirtadaliu augo ir šiame sektoriuje dirbančių specialistų skaičius – iki 16 tūkst. darbuotojų. Vidutinis jiems mokamas atlyginimas prieš mokesčius viršija 3 tūkst. eurų.
Startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė mano, kad penkerių metų perspektyvoje yra ganėtinai tikėtina, jog Lietuvoje bus dešimt vienaragių – privačių startuolių įmonių, kurių vertė viršija 1 mlrd. JAV dolerių.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovais aptarė, kaip pritraukti talentus ir padėti šalies startuoliams augti.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikime su startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovais aptarė, kaip pritraukti talentus ir padėti šalies startuoliams augti. Taip pat aptartos galimos paramos Ukrainai priemonės.