Pareigūnai įspėja – grįžta anksčiau plačiai taikytas sukčiavimo būdas. Asmuo, paskambinęs ir prisistatęs šeimos nariu, teigia esą pakliuvęs į kokią nors komplikuotą situaciją ir, įbauginęs auką, prašo pagalbos – pinigų.
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pirmąjį šių metų ketvirtį išviliojo apie 2,7 mln. eurų, tačiau bankų bei teisėsaugos pastangomis savininkams pavyko grąžinti daugiau kaip 1,2 mln. eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
Lietuvos banko asociacijos duomenimis, finansiniai sukčiai iš gyventojų ir įmonių, pernai išviliojo daugiau nei 10 milijonų eurų, o tai yra dvigubai daugiau nei užpernai, informuoja LNK. Apie tai – pokalbis su Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovu Eimantu Vytuviu.
Norintys pasipelnyti kitų sąskaita asmenys elektroninėje erdvėje gudrauja vis labiau. Pareigūnai pateikė informaciją apie dažniausiai pasitaikančius sukčiavimo būdus ir pasidalijo patarimais, kaip netapti sukčių auka.
Kaip bebūtų liūdna, tačiau sukčiai „nemiega“ nė vienu sezonu. Jie nuolat tyko patiklių ar senyvo amžiaus žmonių, kuria painias ar skaudžias istorijas ir apsimetę pareigūnais ar valstybės tarnautojais išvilioja žmonių santaupas.
Sukčiavimo mastai ir būdai Lietuvoje tampa vis įvairesni. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos viršininko Virginijaus Ceslevičiaus teigimu, vienas iš naujausių sukčiautojų taikinių – automobilius parduodantys portalai.