Bendrasis pagalbos centras (BPC) nuo antradienio pranešė perimantis greitosios medicinos pagalbos tarnybos skambučius likusiose 19-oje savivaldybių, ruošiantis nuo spalio palikti vienintelį pagalbos numerį – 112.
Bendrasis pagalbos centras (BPC) perima greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių administravimą Vilniaus ir Utenos apskrityse.
Spalio 2-oji žinoma kaip Angelų sargų diena. Šią dieną savo profesinę šventę mini policija. Tačiau tik nedaugelis žino, kad spalio 2-ąją savo gimtadienį švenčia ir Bendrasis pagalbos centras (BPC), 2003 metų spalio 2 dieną įregistruotas dabartiniame Juridinių asmenų registre. Ir nors netrukus jis pradės skaičiuoti jau 16-uosius savo veiklos metus, visuomenėje vis dar egzistuoja nemažai su BPC susijusių mitų.
„Vaikai dažniausiai kenčia tyloje, ir ne visada apie sunkumus pasakoja kitiems. „Vaikų linija“ yra ta vieta, kur bandome vaikus paraginti išsipasakoti, kad jie žinotų, jog yra vieta, kur jie gali paskambinti turėdami sunkumų“, – sako 20 metų veiklos sukaktį mininčios „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis.
Miestui aktualūs klausimai pasiekė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ausis. Su juo susitikęs tarybos narys Artūras Razbadauskas akcentavo kai kurias problemines ir miestui keliančias nerimą sritis bei sulaukė optimistiškų pažadų.
Nuo šių metų Lietuvoje pradėti naudoti du metodai, kurie, kaip tikimasi, padės tiksliau nustatyti skambinančiojo Bendrajam pagalbos centrui (BPC) buvimo vietą. Tačiau BPC vadovai pabrėžia, kad skambinantysis lieka svarbiausias informacijos šaltinis ir paskambinus skubios pagalbos numeriu 112 ragina kaip įmanoma tiksliau ir konkrečiau įvardyti įvykio vietos adresą.
Sunkus girtumas, vos rezgami žodžiai ir kruvinas veidas. Tokį vaizdą išvydo pareigūnai, sureagavę į pranešimą apie galimai neblaivų vairuotoją. Apie tai, kiek trunka sureaguoti į pagalbos skambučius, ir patrulių kasdienybę pasakoja operatyvinio skyriaus specialistai.