Parkas prie Malūno tvenkinio, anksčiau vadinto Trinyčių vardu, gali netrukus pagarsėti, kaip viena nesaugiausių miesto vietų. 51 metų vyras pasiskundė policijai būtent šioje vietoje tapęs plėšikų auka.
Klaipėdiečiai beveik nesinaudoja prie Malūno tvenkinio pastatytomis kepsninėmis. Jeigu per šią vasarą susidomėjimas jomis neišaugs, veikiausiai jas teks nukelti. Kur kitur jos galėtų atsidurti, kol kas nežinia.
Prie Malūno tvenkinio matyti užsilikusių šiukšlių, kurias dar praėjusiais metais turėjo pašalinti konkursą laimėjusi įmonė. Tačiau savo pažadų ji taip ir neįvykdė, tad šiukšlės tebebado praeivių akis.
Bebrai galutinai įsitvirtino uostamiestyje – Dangės upėje įsiveisė ištisa šių gyvių kolonija, o Malūno tvenkinyje jau po poros mėnesių bebrų gali būti dvigubai daugiau. Bebro patelė vienu metu gali atsivesti iki penkių jauniklių.
Klaipėdietė Malūno tvenkinyje išvydo nematytą gyventoją – ant nuvirtusio medžio saulutėje šildėsi vėžlys. Klaipėdiečiams kilo klausimas – iš kur jis ir ar išgyvens žiemą?
Malūno parko ir tvenkinio vaizdą jau kurį laiką darko suniokotas laikinasis statinys šalia vandens. Jame iki pernai rudens veikė vandenlenčių paslaugas teikusi įmonė. Šiai nutraukus veiklą, pastatą suniokojo vandalai.
Miestiečiai pastebi, kad tamsiais vakarais baugu vaikštinėti prie Malūno tvenkinio. Teritorijoje tamsu, o nerimą kelia ir tai, kad pontoninis tiltas nėra atitvertas nuo vandens.
Prie Malūno tvenkinio apsigyvenusių ir vis parko medžius be gailesčio graužiančių bebrų jau šį pavasarį turėtų sumažėti. Tikimasi, kad jų "išvykimą" paskatins specialūs repelentai, kuriais bus ištepti visi medžiai.
Klaipėdiečiai stebisi vaizdu prie Malūno tvenkinio. Pakrantėse – bebrų išguldyti medžiai. Nuostabą kelia tai, kad gyvūnai įsitaisė miesto centre, kur medžioklė būtų itin komplikuota.
Jau kurį laiką Tilžės gatvės pašonėje, Malūno tvenkinio parko ribose, stovi informacinis stendas apie to tvenkinio ir jo aplinkos buvusius ir esamus objektus. Aš tame stende aptikau, mano nuomone, keletą netikslumų.