Kaip ir pernai, šiemet „Pavasaris“ taip pat atėjo rudenį - 17-toji tarptautinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“ visą rugsėjį buvo eksponuojama Maironio lietuvių literatūros muziejaus rūsio erdvėje.
Maironio lietuvių literatūros muziejus pristato kartu su architekte Edita Bružikaite sukurtą projektą – poeto Jono Mačiulio-Maironio buto dioramą. 1:20 masteliu atkurtą klasiko buto modelį, papildytą interaktyviais elementais.
Maironio lietuvių literatūros muziejuje trečiadienį rinkosi neabejingieji poeto, rašytojo, vertėjo Kęstučio Navako kūrybai ir jo asmenybei. Čia skambėjo eilės ir prisiminimai.
Simonai Juškevičiūtei tinka daug apibūdinimų: menininkė, tapytoja, dailės pedagogė, dailės stovyklų rengėja, subtiliojo pasaulio ženklų stebėtoja, sapnų aiškintoja. Apie visa tai ir daugiau – pokalbis su dailininke. O jei susidomėjote jos darbais – iki balandžio 20-osios užsukite į Maironio lietuvių literatūros muziejų ir savo akimis išvyskite, apie ką jie kalba.
Prieš dešimtis tūkstančių metų gyvenusių žmonių sukurtas menas – daugiau nei tik estetinę prasmę turintys objektai. Šios žinutės iš praeities, pasakojančios apie tolimus laikus, jais gyvenusius protėvius ir gamtą, – ir įkvėpimo šaltinis dabarties menininkams. Vienas tokių – Gilles’is Vuillard’as, kurio kūriniai pristatomi Kaune.
Gegužės 2-ąją sukanka 150 metų, kai Paantvardžio kaime (Jurbarko r.), netoli Skirsnemunės, gimė poetas, vertėjas ir diplomatas Jurgis Baltrušaitis (1873–1944). Lietuvių literatūros istorijoje J. Baltrušaitis įvardijamas kaip ryškiausias lietuvių ir rusų poetas simbolistas, rašęs lietuviškai ir rusiškai.
Kas buvo Mejeris Smečechauskas, kurio tarpukario fotografijų galima rasti beveik visuose Lietuvos muziejuose? Apie jo asmeninį gyvenimą nedaug žinome: nei kada jis gimė, nei kada mirė. Daugiau galima papasakoti apie jo profesinę veiklą – fotografavimą.
Pirmoji lietuvių romanistė moteris – Ieva Simonaitytė, geriausiai skaitytojams žinoma dėl populiarių, leistų milžiniškais tiražais, romanų „Aukštujų Šimonių likimas“ (1935) ir „Vilius Karalius“ (1939). Šiemet rašytojai – 125, tad nenuostabu, Kad metų pradžioje jau galima matyti jubiliatės pavardę įvairiose spaudos publikacijose ir kultūrinių renginių užkulisiuose.