Mažieji architektūros elementai pildo Kauno viešąsias erdves. Šį kartą meninis akcentas apsigyveno Ąžuolyne. Skulptūra kvies pažinti į Raudonąją knygą įrašytą šio parko gyventoją.
Kauno įvaizdis jau neatsiejamas nuo didžiulių piešinių ant sienų. Vieni atspindi dabarties aktualijas, kiti pasakoja praeities istorijas, bet visi padeda geriau pažinti miestą ir jo gyventojus.
Jau greitai praeivius Laisvės alėjoje pasitiks nauja skulptūra, skirta pirmojo lietuviško vaidybinio filmo „Onytė ir Jonelis“ 90-mečiui paminėti. Po keturis mėnesius trukusio konkurso iš 11 pateiktų meninių idėjų daugiausia ekspertų bei pačių kauniečių simpatijų pelnė Kęstučio Balčiūno kūrinys „Pirmas filmas“.
Miestas pildo savo galeriją po atviru dangumi – Kauno akcentai keliasi į gatvių „žiedus“ – tuščias, neišvaizdžias erdves, kurios gali neatpažįstamai pasikeisti jas užpildžius menu.
Kaunas paruošė neeilinį iššūkį Lietuvos kūrėjams, kviesdamas nustebinti savo darbais nekasdieniškose erdvėse – žiedinėse sankryžose. Tokių vietų paruošta net dešimt.
Augančią „Kauno akcentų“ ekspoziciją po atviru dangumi netrukus papildys dar vienas kūrinys, papuošiantis Laisvės alėją. Jis skirtas pažymėti 90 metų sukaktį, kai būtent Kaune buvo sukurtas pirmas lietuviškas pilnametražis vaidybinis filmas „Onytė ir Jonelis“.
Menininkas Vytenis Jakas pagaliau gali atsikvėpti – įspūdingas jo kūrinys baigtas. „Kauno akcentų“ projekto „Dežavu“ tapyba vyko ekstremaliomis sąlygos, kurias diktavo vėlyvas ruduo ir žiema, tačiau atidėlioti autorius jau nebenorėjo – nuo pradinės idėjos iki įgyvendinimo ir taip užtrukta trejus metus.
Gatvės meno ekspoziciją Kaune papildo vis nauji kūriniai, traukiantys gyventojų ir turistų žvilgsnius. Pilkas ir niūrias sienas po langais jau gali pamiršti Partizanų gatvės 30-ojo bei aplinkinių daugiabučių gyventojai. Jas pakeitė „miškas“. Čia stovinčią elektros transformatorinę gatvės menininkai pavertė spygliuočių tvirtove. Tai – dar vienas projekto „Gyvos sienos“ ir idėjų konkurso „Kauno akcentai“ kūrinys.
Nuo šios savaitės Valstybinio Kauno lėlių teatro lankytojus ir praeivius pasitinka, prisėsti ir drauge įsiamžinti kviečia šmaikšti marionetė. Ši lėlių teatro personažo skulptūra – dar vienas idėjų konkurso „Kauno akcentai“ kūrinys, simboliškai žymintis ir paties teatro atsinaujinimą.