87 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad kylančios energijos kainos turėjo įtakos jų perkamajai galiai. Europos Sąjungoje (ES) su tuo sutinka 75 proc. piliečių, rodo Eurobarometro apklausos duomenys.
Lietuvos ekonomika augs ir kitais metais. Tačiau prekės ir paslaugos vis dar brangs daugiau nei kils atlyginimai. Anot Lietuvos banko, kitąmet energijos kainų augimas reikšmingai nuslops, o pagrindinis infliaciją lemiantis veiksnys ir bus maisto kainos, praneša LNK.
Seimas ketvirtadienį priėmė du įstatymus, leisiančius sumažinti aukštas energijos kainas ir jos vartojimą, taip pat reguliuoti energijos rinkos pajamas ir jų perviršį.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas (BFK) Mykolas Majauskas išaugusias elektros kainas siūlo kompensuoti ne visiems gyventojams vienodai, o atsižvelgiant į jų pajamas ir suvartojamą elektros kiekį.
Rinkose mažėjant dujų ir elektros kainoms, dalį kompensacijoms gyventojams ir verslui kitų metų valstybės biudžete skirtų pinigų galima panaudoti kitoms sritims, pavyzdžiui, socialinei apsaugai, sako opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis.
Pastarąjį mėnesį matėme tiek dujų, tiek elektros kainų nuokryčius. Ar tai reiškia, kad galime lengviau atsikvėpti? Apie tai LNK žurnalistė kalbėjosi su „Swedbank“ ekonomistu Nerijumi Mačiuliu.
Daugelis aprangos ir tekstilės įmonių dėl išaugusių energetikos kainų priverstos ieškoti gelbėjimosi variantų, užuot dėl užsakymų gausos įgyvendinusios plėtros planus, sako Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidiumo narys Ramūnas Damalakas.
Išaugusių energijos kainų kompensavimui kitų metų biudžete numatytas milijardas eurų, bus siekiama neviršyti 5 proc. biudžeto deficito, BNS ketvirtadienį sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.