Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija penktadienį paragino Iraną „nekelti nerealistiškų reikalavimų“ derantis dėl 2015 metų susitarimo, numačiusio apriboti Teherano branduolines ambicijas, atgaivinimo.
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) šeštadienį susitiko su Irano užsienio reikalų ministru, atvykęs į Teheraną derybų dėl pastangų atgaivinti 2015 metais sudarytą tarptautinį susitarimą dėl šiitiškos respublikos branduolinės programos.
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) trečiadienį pareiškė, kad naujasis Irano užsienio reikalų ministras per pirmąjį jųdviejų susitikimą patikino, kad Teheranas yra pasirengęs artimiausiu metu atnaujinti derybas dėl branduolinio susitarimo.
Branduolinės derybos tarp Irano ir pasaulio galingųjų šalių turėtų atsinaujinti artimiausiomis savaitėmis, antradienį pareiškė iraniečių užsienio reikalų ministerijos atstovas, viešintis Niujorke, kur vyksta Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) ketvirtadienį pareiškė, kad branduolinės derybos su Iranu „negali tęstis be galo“, bet patikino, jog Vašingtonas yra „visiškai pasirengęs“ tęsti derybas.
Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei (Ali Chamenėjus) trečiadienį pavadino JAV „užsispyrusiomis“ dėl Vašingtono tęsiamų diskusijų apie Teherano raketų programą ir įtaką regione, įstrigus branduolinėms deryboms Vienoje.
Europos Sąjunga pirmadienį įspėjo vengti bet kokių veiksmų, galinčių sužlugdyti derybas, kuriomis siekiama sugrąžinti Jungtines Valstijas į tarptautinį susitarimą dėl Irano branduolinės programos.
JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas (Stivenas Biganas) trečiadienį pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs tęsti branduolines derybas su Pchenjanu.