Atsižvelgdamas į Konstitucinio Tesimo (KT) sprendimą, Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje panaikino išimtį, draudžiančią perrašyti dalį asmenvardžių lotyniškos abėcėlės rašmenimis.
Konstitucinio Teismo (KT) nutarimas padėjo tašką ne vienus metus trukusioms diskusijoms dėl Lietuvos piliečių vardų ir pavardžių rašymo, sako teisingumo ministrė.
Seimo kontrolierių įstaiga paskelbtoje žmogaus teisių stebėsenos ataskaitoje teigiamai vertina vardų ir pavardžių rašymą asmens dokumentuose lotyniška abėcėle, tačiau ragina atkreipti dėmesį į tautinių mažumų apsaugą ir religijos laisvę.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijai - Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujanti Seimo narė Rita Tamašunienė palaiko antradienį Seime svarstomą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektą, nes asmenvardžių rašymas originalo kalba yra vienas iš tautinių mažumų keliamų klausimų.
Prezidentas Gitanas Nausėda pastarąją savaitę užsiminė, kad valdantiesiems, kurių gretose ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), galėtų būti adresuotas klausimas, dėl šiuo metu nesprendžiamos asmenvardžių rašybos asmens dokumentuose problemos.
Socialdemokratų deleguotos teisingumo ministrės Mildos Vainiutės vadovaujama ministerija šios savaitės pabaigoje per pusdienį pakeitė poziciją dėl Seime svarstomų asmenvardžių rašymo projektų, kurie atvertų kelią lenkų tautybės Lietuvos piliečiams pavardes dokumentuose rašyti nelietuviškais rašmenimis.