- Ramūnas Jakubauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Minint Laisvės gynėjų dieną, po dvejų metų pertraukos prie Seimo trečiadienį vėl suliepsnojo atminimo laužai – šimtai žmonių, susirinkę į tradicinį renginį, pagerbė Sausio-13-osios aukas.
Pernai dėl COVID-19 pandemijos ir paskelbto karantino tradicinio renginio buvo atsisakyta, paskutinį kartą renginys vyko 2020 metais.
Šiemet minėjimas ir vėl surengtas, prieš jo pradžią susirinkusiuosius perspėjant laikytis saugaus atstumo ir kitų reikalavimų.
Atminimo laužai taip pat uždegti prie Televizijos bokšto ir Nacionalinio transliuotojo pastato. Tuo metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, penktus metus tęsiama tradicija tapusi akcija – Neužmirštuolių pievos sodinimas.
Sostinės Nepriklausomybės aikštėje susirinkę žmonės BNS teigė besidžiaugiantys galimybe ir vėl susirinkti bei pagerbti žuvusiuosius tradiciniame renginyje.
„Ačiū Dievui, kad vyksta. Pernai pavieniai žmonės atėjome, pavaikščiojome. Liūdna buvo, kad prie laužų neišėjo. Šiemet džiaugiuosi, nes taip ir turėtų būti“, – sakė parlamento gynėjas Laimas Dieninis.
Į renginį su šeima atvykusi Indrė Šeputienė teigė nenorinti, kad tokie įvykiai kaip Sausio 13-osios naktį pasikartotų jos vaikams.
Šiandien važiuojant prie Seimo šeimai sakiau, kad važiuoju, nes noriu parodyti, kad man tai svarbu ir nenoriu, kad jūs grįžtumėte į tuos laikus.
„Nenorėčiau, kad tokios situacijos pasikartotų mano vaikams. Šiandien važiuojant prie Seimo šeimai sakiau, kad važiuoju, nes noriu parodyti, kad man tai svarbu ir nenoriu, kad jūs grįžtumėte į tuos laikus“, – tvirtino 41-erių knygų leidėja.
Ji taip pat pasakojo per lemtingus įvykius buvusi dar vaikas, tačiau puikiai menanti tos nakties nuotaikas.
„Aš buvau maždaug tokio amžiaus kaip mano sūnus. Buvau tada Žirmūnuose palikta pas artimus giminaičius, buvo karo nuojauta tokia, nes tiesiai priešais Šiaurės miestelį. Vakare mes matėme, kad ten sujudimas, matėm, kad tėvai yra išėję“, – sakė I. Šeputienė.
„Man buvo dešimt metų, bet tie įspūdžiai, ta nuotaika iki šiol labai jautri ir tikrai negaliu kalbėti labai ramiai“, – pridūrė ji.
Pasak prisistatyti nenorėjusio Jono, Sausio 13-oji yra kartu ir pergalės diena, prisimenant žuvusiųjų auką dėl šalies laisvės ir nepriklausomybės.
„Tai mūsų pergalės diena. Prieš 15-20 metų mes galbūt ją minėjome kaip liūdną dieną, bet šiandien, praėjus tam tikram laikotarpiui, ta emocija, netektis yra kaip pergalė. Tie žmonės paaukojo savo gyvybę dėl mūsų šalies laisvės ir nepriklausomybės“, – kalbėjo į minėjimą su antra puse atėjęs vidutinio amžiaus vyras.
Jis irgi džiaugėsi galėdamas Sausio 13-osios išvakarėse aukas pagerbti tradiciškai – prie atminimo laužų.
„Tradicijos yra svarbios, nes jos turi tęstis ir turi būti puoselėjamos. Prieš pandemiją šitas susirinkimas prie Seimo visiems žmonėms, kurie prisimindavo, ateidavo čia, buvo labai didelė emocinė to prisiminimo ir susivienijimo su tais įvykiais diena“, – pasakojo vilnietis.
1991-ųjų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tada žuvo 14 žmonių, o daugiau nei tūkstantis buvo sužeista.
Nors sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.
Lietuva nepriklausomybę nuo SSRS paskelbė 1990 metų kovo 11 dieną.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimo aikštėje bręsta rekonstrukcija: sieks apsaugos ir nuo teroristų29
Atsižvelgus į vis pasikartojančius incidentus ir Vadovybės apsaugos tarnybos rekomendacijas, ketinama parlamentą aptverti, praneša LNK. ...
-
Valdovų rūmuose – karaimų metų minėjimas2
Karaimų istorija – svarbus taikaus ir praturtinančio sambūvio daugiakultūrinėje visuomenėje liudijimas, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. ...
-
Vilniuje pristatyta nauja gatvė2
Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių ketvirtadienį šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė. ...
-
Operacija mergaitei padovanojo viltį: mama siunčia žinią kitiems tėvams6
Cerebrinio paralyžiaus kaustomos penkerių Aistės mama viliasi, kad dukra galės lengviau judėti. Viltį mergaitei vasarį padovanojo sostinės medikai, atlikę mažylei sudėtingą operaciją. ...
-
Europos krepšinio federacijų vadovai posėdžiaus Vilniuje
Šį savaitgalį Lietuvos krepšinio šimtmečio proga mūsų šalyje vyks FIBA Europos padalinio generalinė asamblėja. Lygiai pusšimtį šalių narių vienijanti organizacija posėdžiaus visą šeštadienį,...
-
Politinės partijos ruošiasi Vilniaus mero rinkimams: ryškėja kandidatai ir galimos sąjungos6
Nors savivaldybių merų rinkimai jau greičiau nei po metų, viešojoje erdvėje vis dar dažniau kalbama apie merų įgaliojimus, kuriuos siūlo nauja Savivaldos įstatymo redakcija. Tuo tarpu tai, kaip atrodys pati kova dėl postų, ypač didžiuosiuo...
-
Ukrainą palikusių asmenų integracijai Vilniuje – dvi papildomos išmokos
Kaip ketvirtadienį pranešė savivaldybė, be šiuo metu jau skiriamų išmokų ir kompensacijų, Ukrainą palikę ir prieglobstį nuo karo Vilniuje radę ukrainiečiai jau gali teikti prašymus dėl vienkartinės išmokos įsiku...
-
Vilniuje pradedama statyti nauja privati mokykla1
Vilniaus inovacijų pramonės parke Miškadvario gatvėje, netoli Kairėnų, pradedama statyti nauja privati mokykla „The British School of Vilnius“. ...
-
Ruošiamas projektas: tvarkys aikštę prie Seimo rūmų, dešimtmetį neveikiantį fontaną1
Seimo kanceliarija rengiasi tvarkyti parlamento rūmų prieigas, fontaną, įrengti apsauginius kuoliukus, ketvirtadienį skelbia naujienų portalas 15min.lt. ...
-
Vilniuje – daugiau bendrojo naudojimo stovėjimo vietų automobiliams
Sostinės Taryba trečiadienį patvirtino siūlymus, kurie keis rezervuotų automobilių stovėjimo vietų tvarką ir padidins bendrajam naudojimui skirtų vietų skaičių. Naujovėmis siekiama, kad, esant būtinybei, būtų patogu automobiliu atvykti į cent...