Socialiniame bendrabutyje gyvena turtuoliai? Pereiti į pagrindinį turinį

Socialiniame bendrabutyje gyvena turtuoliai?

2012-02-08 15:30
Socialiniame bendrabutyje gyvena turtuoliai?
Socialiniame bendrabutyje gyvena turtuoliai? / Artūro Morozovo nuotr.

Pažvelgus į Partizanų gatvėje esančio bendrabučio penktą aukštą pamanytum, kad dabar tvyro vasaros karščiai, o ne kaustantis speigas – viename iš kambarių esantis langas nuo sausio pradžios plačiai atvertas ir dieną, ir naktį. Nuolat atviros ir laiptinės durys.

Stebina praeivius

Partizanų gatvės 5-ajame pastate įsikūręs Kauno socialinių paslaugų centras, samariečių bendrijos maisto produktų labdaros punktas, nakvynės namai, „Caritas“ labdaringa sriubos valgykla. Kituose aukštuose įrengti savivaldybės socialiniai būstai skurdžiai gyvenančioms šeimoms ir žmonėms, palikusiems vaikų globos namus.

„Kasdien rytą ir vakarą pro šį bendrabutį praeinu vedžiodama šunį. Jau visas mėnuo negaliu atsistebėti atviru langu. Akivaizdu, kad tame bute niekas negyvena, bet kodėl niekuo nesidomi to buto kaimynai, negi šaltis neprasiskverbia iki jų?“ – stebėjosi į „Kauno dienos“ redakciją paskambinusi gretimo namo gyventoja Rima.

Specialistai teigia: kuo daugiau pastatas turi atvirų landų šalčiui, tuo didesnės sąskaitos ateina viso namo gyventojams. Partizanų gatvės 5-ajame name, regis, įsikūrę vieni turtuoliai. Jiems šildymo kaina – nesvarbi.

Pilna tuščių butų

Butas atvertu langu yra penktame bendrabučio aukšte. Ten gyvena palikę globos namus suaugę našlaičiai.

Į kiekvieną bendrabučio aukštą patenkama pro šarvuotas rakinamas duris. Paskutinio aukšto durys nustebino nulaužta metaline rankena, kurią buvo nelengva pasukti.

Patekti į kambarį su atviru langu nepavyko – jis buvo užrakintas. Beje, šio būsto durys buvo vienos iš tvarkingiausių. Kai kurios kitos – be rankenų, apdaužytais apvadais, matyt, ne kartą laužtos.

Iš tolesnio buto išėjusi jauna moteris paaiškino, kad mus sudominęs būstas seniai negyvenamas. „Nieko nerasite ir šalia jo esančiuose dar keturiuose butuose, todėl ir sienos niekam neperšąla. O apie atvertą langą tik iš jūsų ir sužinojau“, – teigė bendrabučio gyventoja.

Nežinojo ir šeimininkai

Socialinius būstus administruojančios įmonės „Kauno komunalinis ir butų ūkis“ administravimo skyriaus direktorius Vytautas Bertašius teigė, kad tokių atvejų, kai paliekami atverti langai, būta ne vieno. „Būna, kad gyventojai išvyksta į užsienį, o langai lieka atverti. Esame kvietę ir keltuvus, ir šaukę antstolius, kad galėtume legaliai įsilaužti vidun. Apie jūsų minimą langą dar nesu girdėjęs“, – teigė jis.

 

Kauno savivaldybės Nuomos administravimo poskyrio vedėjas Vytautas Petraitis taip pat teigė negavęs pranešimo apie atvirą speigams butą, bet tikino būtinai nurodysiąs administruojančiai įmonei į tai reaguoti.

Vedėjas aiškino, kad kai kurių butų gyventojai gali būti išvykę dirbti į užsienį, todėl ir radome negyvenamų patalpų. „Jie neiškeldinami iš būstų, jei apie tai iš anksto praneša ir tvarkingai moka mokesčius, nes tokiems žmonėms reikia palikti galimybę sugrįžti“, – mano vedėjas.

Dalis būstų neapgyvendinti dėl juose neatlikto remonto. „Pernai reikėjo atnaujinti 35 socialinius būstus, iš jų pusę – bendrabučiuose, tačiau miesto taryba tam neskyrė lėšų ir į tuos butus negalime įleisti nuomininkų“, – sakė V.Petraitis. Vienam butui remontuoti vidutiniškai reikėtų 5 tūkst. litų.

Duotą turtą niokoja

Bendrabučių gyventojai moka 25 litų nuomos mokestį ir vidutiniškai apie 200 litų komunalinių mokesčių. „Skolininkų turime nuolatos, jiems iš pradžių leidžiama mokėti skolas dalimis, o jei ir tada neišreikalaujame pinigų už paslaugas, prašome savivaldybės tokius iškeldinti“, – sakė V.Bertašius.

V.Petraitis tikino, kad pavyko pažaboti chuliganizmą, kuris kėlė daug rūpesčių savivaldybės bendrabučiuose. „Bet, suprantama, savivaldybės suteiktas turtas nėra puoselėjamas ir dabar. Ypač greitai sudėvima santechnika, o geresni gaminiai dušuose, tualetuose greitai išardomi ir pavagiami. Dabar likę žmonės kelia daug mažiau problemų, nes ten jau nėra asocialių asmenų ir buvusių kalinių“, – kalbėjo V.Petraitis.

Eilėje apsigyventi bendrabučiuose laukia 341 socialiai remtina šeima ir 188 našlaičiai. „Iš tikrųjų jų daug mažiau, nes didelė dalis išvyko į užsienį“, – oficialius skaičius paneigė V.Petraitis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų