Gyvačių ir roplių Indrė Knabikaitė negali pakęsti. Tačiau egzotiškąja iguana vilnietė rūpinasi jau trečius metus.
Augintinį surado giminės
"Būtų mano valia, uždrausčiau laikyti iguanas Lietuvoje", – taip netikėtai pokalbį pradėjo dvidešimtmetė Indrė Knabikaitė.
Mergina įsitikinusi: mūsų šalies klimatas nėra tinkamas Pietų Amerikoje kilusiam gyvūnui. Tačiau iguana, kurią su mama nusprendė pavadinti Krakiu, ji rūpinasi jau keleris metus.
Studentė suskubo pasakyti, kad šio roplio niekada nebūtų pirkusi. To paties nepataria daryti ir kitiems.
Gyvūną netikėtai į jų namus atvežė giminaičiai. Įdomu, kad išsigandusią iguaną jie rado vienoje Kretingos miesto gatvėje.
"Mūsų šeima labai myli gyvūnus, tačiau šis atvejis mus šiek tiek sutrikdė", – atvirai kalbėjo vilnietė.
Be egzotiškos iguanos merginos namuose dar gyvena šuo ir žiurkė. Tiesa, artimiausiu metu I.Knabikaitė ketina įsigyti ir papūgą. Mergina prisipažino netikėjusi, kad pamils iguaną, tačiau dabar atiduoti ją kitiems kažin ar sutiktų.
Neėdė tris mėnesius
Vilnietė pasakojo, kad rūpintis šiuo gyvūnu nėra sunku. Didžiausias galvos skausmas buvo pirmosiomis dienomis.
I.Knabikaitė net neįtarė, kuo Krakį maitinti, kaip jį liesti. Įvairios televizijos laidos, informacija internete merginai padėjo. Tačiau gerų norų ir žinių nepakako. Naujuosius šeimininkus iguana ne juokais įbaugino savo abejingumu.
"Ji priminė statulą, nes visiškai nejudėjo, ką jau kalbėti apie valgymą", – prisiminimais dalijosi vilnietė.
Tik po penkių savaičių jai pavyko įgrūsti į Krakio burną keletą grūdų. Judėti ir ėsti vaisius bei daržoves iguana išdrąsėjo po trijų mėnesių.
Šeima galėjo atsipūsti – Krakis žaidė ir lakstė po visus namų kambarius. Mėgstamiausių jo patiekalų sąraše: braškės, arbūzai ir džiovintos krevetės. Mergina minėjo, kad laikyti šį augintinį terariume ji niekada neketino.
"Jam reikia laisvės. Uždaryti stikliniame terariume būtų visiška nesąmonė", – įsitikinusi I.Knabikaitė.
Stebėti reakcijas – smagu
Išgirdusi klausimą apie patirtus nuotykius su iguana mergina garsiai nusijuokia. Jai labai patinka stebėti skirtingas draugų reakcijas. Išvydę egzotišką gyvūną vieni išsigąsta, kiti puola jį glostyti.
Tačiau tai ne itin patinka Krakiui. Jis retai kada leidžiasi liečiamas, nebent tada, kai kambaryje yra vėsu. Tuomet šiltos žmogaus rankos jam – išsigelbėjimas. Įkyrus dėmesys gyvūnui labai nepatinka.
Kartą I.Knabikaitės dėdė lietė ir visaip kilnojo Krakį. Vėliau teko parą jo ieškoti. Nežinia, ar supykęs, ar išsigandęs gyvūnas pasislėpė aukščiausiai buvusioje drabužinės lentynoje. Nuo to laiko mergina svečius įspėja, kad elgtis su iguana reikia atsargiai.
Kur šis gyvūnas miega? I.Knabikaitė sakė, kad vonios gyvatukas mėgiamiausia iguanos poilsio zona. Tačiau pasislėpusi po rankšluosčiais ji dažnai išgąsdina merginos draugus.
"Mano vaikinui prireikė nemažai laiko priprasti prie jos. Buvo smagu", – sakė egzotiškojo gyvūno šeimininkė.
Supykusi smūgiuoja uodega
Iguanos odą padengta žvynais, kurie paprastai yra žalsvai melsvos spalvos. Atsižvelgiant į kambario temperatūrą keičiasi ir jos "apdaras".
"Šiandien ji didžiąją dienos dalį buvo tamsiai žalia, kaip bus vakare – neaišku", – pranešė Krakio šeimininkė.
Ji papasakojo kaip elgiasi jos augintis supykęs. Iguana ginasi smūgiuodama uodegas staigiu judesiu. Dažniausiai nuo to kenčia I.Knabikaitės šuo.
Tiesa, jaunikliai kerta nestipriai. Tačiau suaugusi iguana uodega gali net sulaužyti šuns ar katės leteną. Nuspėti, kada Krakis pyksta, nėra sunku. Jo įniršį išduoda išriesta nugara, taip pat ir skiauterės pakaklėje – pykdamas jas ištempia ir smarkiai purto.
"Tikriausiai esu vienintelė, kuri nebuvo jo supykdžiusi", – šypsodamasi pokalbį baigė I.Knabikaitė.
Naujausi komentarai