Vilnius vasarą pasitiks su 46-uoju tarptautiniu folkloro festivaliu (programa)

 • Teksto dydis:

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ jau tapęs neatsiejama Vilniaus dalimi – be jo sostinėje neįsivaizduojama paskutinė gegužės savaitė. 

Šiemet 46-ąjį kartą rengiamas festivalis vilniečius ir miesto svečius džiugins šešias dienas – gegužės 22–27 dienomis – bei pateiks plačią programą, kurioje bemaž 40 renginių. Gausūs festivalio renginiai, kaip jau įprasta, ras savo klausytoją ir žiūrovą tiek tarp mažųjų, tiek ir tarp suaugusių lankytojų, rašoma organizatorių pranešime.

Pirmoji diena, antradienis, festivalį pradės pamažu, tačiau užtikrintai – Lietuvių literatūros ir tautosakos institute visi besidomintys folkloru laukiami pasiklausyti pranešimų mokslinėje konferencijoje „Asmenybė ir tautosaka“, o vakare Vilniaus dailės akademijoje lauks susitikimas su dainuojančiomis kaimų bendruomenėmis iš Žiūrų (Varėnos r.) ir Sedos (Mažeikių r.).

Trečiadienį, gegužės 23-iąją, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lauks tautodailininkės Laimutės Fedosejevos karpinių paroda „Kanklių skambėjime“. Paroda skiriama specialiai Tarptautiniam folkloro festivaliui „Skamba skamba kankliai“ ir LNB Meno erdvėje (5 a.) veiks iki birželio 3 d. Antroji festivalio diena taip pat pasiūlys renginių mažiesiems bei jaunimui. Viena iš festivalio erdvių, įsikūrusi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje, kvies į vaikų pažaidinimams skiriamus renginius, o vakare smagią nuotaiką ir jaukią atmosferą kurs jaunimo folkloro grupės koncerte-vakaronėje „Eisva mudu abudu“.

Ketvirtadienio, gegužės 24-osios, programoje – išskirtinis festivalio svečių koncertas, vyksiantis Vaidilos teatre. „Svetukai mano, rygailio!“ pristatys festivalio užsienio kolektyvus, kurių šiemet kaip niekad gausu. „Skamba skamba kanklių“ rengėjai džiaugiasi folkloro grupėmis iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos – ir iš tolimesnių šalių – Nyderlandų, Rusijos, Udmurtijos (Rusija), Kipro, Egipto, Azerbaidžano. Svečių pasirodymai – puiki proga susipažinti su kita kultūra, todėl kaskart sulaukia didelio vietinių festivalio lankytojų dėmesio.

Festivalis neapsieis be kasmetinės tautodailininkų mugės „Darbas meistrą giria“, kuri S. Daukanto aikštėje ir LR Prezidentūros prieigose ūš nuo penktadienio iki sekmadienio. Mugė ne tik pasiūlys įvairių Lietuvos bei užsienio svečių dirbinių, bet ir kvies dalyvauti kūrybinėse amatininkų dirbtuvėse. Visas mugės dienas čia pat įsikurs ir festivalio Info taškas.

„Skamba skamba kanklių“ penktadienis tradiciškai kvies klausytis išskirtinio mūsų paveldo – sutartinių. Sutartinių garsai šiemet užklos vakarėjantį sostinės senamiestį: šios archajiškos giesmės skambės istorinėje sostinės senamiesčio vietoje – Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, dar žinomos kaip Barbakanas, prieigose. Ypatinga erdvė, tikimasi, sukurs gražiai aidinčią atmosferą, o vakaro pabaigą vainikuos Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis išskirtinis koncertas „Nakties muzika. Sutartinių pynės“, kurio metu sutartinių improvizacijas atliks smuikininkas bei kompozitorius iš JAV Abraham Brody kartu su sutartinių giedotojų grupe „Trys keturiose“.

Penktąją festivalio dieną, šeštadienį, 18 val. Vaidilos teatre susirinkti pakvies didysis festivalio koncertas „Graži tu, mano“, skirtas pasidžiaugti Lietuvos grožiu ir Valstybės atkūrimo šimtmečiu. Koncerte dalyvaus bei šalių bendrystę švęs ir užsienio svečiai, kurių valstybės šiemet taip pat mini savuosius valstybingumo atkūrimo šimtmečius – Latvija, Estija, Lenkija ir Baltarusija. Šeštadienį vakare pagrindinėje festivalio scenoje, įsikūrusioje S. Daukanto aikštėje, šimtmečio dainomis dalinsis folkroko grupė „Žalvarinis“, pristatysianti naujausią savo albumą „Einam tolyn“, taip pat skiriamą šimtmetį švenčiančiai Lietuvai.

Festivalio uždarymo dieną, sekmadienį, vaikų ir jaunimo tradiciškai lauks jau 26-ąjį kartą rengiama vaikų folkloro šventė „Saulytė“. Čia ne tik skambės vaikų folkloras, bet ir įsikurs liaudies meistrų dirbtuvės. Šešias dienas vyksiantį Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“ vainikuos baigiamasis festivalio koncertas „Uliokim, braliukai, švintoj Lietuvėlaj“, kuriame bendrai dainai ir šokiui bus kviečiami visi norintys darkart išgyventi festivalio dvasią ir atsisveikinti iki kitų metų.

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ džiaugiasi šiemet sulauksiantis bemaž 1000 dalyvių iš Lietuvos bei per 100 užsienio svečių. Daugiau informacijos rasite čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių