„Saulės kliošas“ vienam vakarui pakeitė pavadinimą

  • Teksto dydis:

„Sveiki atvykę, į mūsų meilės kambarį“, – vasario 14-osios vakarą su sostinės ASG arenos publika sveikinosi „Meilės kliošo“ solistė Justė Starinskaitė. Jaukioje, gėlėmis, toršerais ir knygų lentynomis dekoruotoje scenoje, „Saulės kliošas“ prisipildė tiek meilės, jog vienam vakarui pakeitė pavadinimą.

Jiems nebuvo sunku ir atsirinkti Valentino dienai tinkančius kūrinius. „Mes leidžiame sau vadintis meilės kliošu, nes visos mūsų dainos apie meilę, jausmus, artimus žmones ir situacijas“, – sakė grupės lyderis Laurynas Šarkinas.

Koncertas prasidėjo daina „Tu atėjai“, kurioje yra žodžiai: „Tu man padėjai, buvai šalia, kai skaudėjo“. Pastaraisiais mėnesiais grupės vokalistei Justei jie suskambo naujai. Balso stygų ligą išgyvenusi ir per plauką sudėtingos operacijos išvengusi dainininkė, šį kūrinį paskyrė visiems jai padėjusiems medikams.

Dalis jų koncerto klausėsi salėje ir savo ausimis galėjo įsitikinti, kad darbą atliko be priekaištų: „Saulės kliošo“ vokalistės balsas skambėjo taip, lyg jokių bėdų jai nebūtų tekę išgyventi. O juk tai buvo pirmas jos pasirodymas po ligos. Po koncerto nerimo, kurį dainininkė jautė pastaruosius mėnesius, gerokai sumažėjo. Balsas svarbų išbandymą išlaikė puikiai.

Mes leidžiame sau vadintis meilės kliošu, nes visos mūsų dainos apie meilę.

Beveik dvi valandas trukęs „Meilės kliošo“ koncertas buvo jaukus, skoningas ir net kiek intymus. Ši grupė turi unikalų gebėjimą preciziškai surepetuoti muzikinę pasirodymo pusę, tačiau palikti vietos improvizuotam bendravimui. Jų koncertas – tarsi meistriško paruošimo reikalaujantis desertas, kurį pateikiantis padavėjas dar sugeba spontaniškai sudėlioti palinkėjimą.

Scenos vizualumas ir iki detalių apmąstytas šviesų žaismas padėjo muzikai skleistis, tačiau jos neužgožė. Muzika visuomet buvo daugiau nei dvidešimt metų gyvuojančios grupės šerdis. Ji žaižaruoja iš savęs ir papildomi blizgučiai mažiausiai reikalingi. Ir visai nesvarbu, ar grupė atlieka garsiausią savo kūrinį „Paskambink man“, ar visiškai naują dainą „Melotronas“, ar perdainuoja Benjamino Gorbulskio estrados hitą „Mėlynos gatvelės“...

N. Žilinskaitės nuotr.

Kokią pagarbą „Saulės kliošui“ jaučia kolegos, buvo galima lengvai suprasti scenoje išvydus Vaidą Baumilą ir Leoną Somovą. Su pirmuoju grupė yra įrašiusi sėkmingą dainą „Milijonai“, o antrasis yra vieno naujausių hitų – „Šokių aikštelėje“ bendraautoris.

Tarsi būtų visai nedaug, gal porą centimetrų, atsiplėšusi nuo žemės.

Muzikos istorija žino daug atvejų, kai tokie duetai amžiams lieka tik studijiniais, nes jų dalyviai nesivargina pasirodyti kolegų koncertuose. Tačiau šiuo atveju neatrodė, kad V. Baumila ar L. Somovas, atvykę į areną dėl vienos dainos, gaištų laiką. Jie nuoširdžiai jautė džiaugsmą muzikuodami drauge su „Saulės kliošu“ ir dovanodami koncertui papildomų spalvų.

„Saulės kliošas“ dažnai savo pasirodymą vadina „SPA efektą“ turinčiu. Jo lyderis L. Šarkinas mėgsta kartoti, jog stengiasi, kad publika iš koncerto išeitų pakylėta. „Tarsi būtų visai nedaug, gal porą centimetrų, atsiplėšusi nuo žemės“, – šypteli jis.

Atrodo, norimą efektą jiems pavyksta sukurti – tokios atsipalaidavusios, jaukios ir malonios publikos turėtų pavydėti daugelis. Akivaizdu, kad „Saulės kliošas“ myli koncertuoti, o publika jiems atsako tokia pat subtilia ir nesumeluota meile.

„Saulės kliošas“: J. Starinskaitė (vokalas), Laurynas Šarkinas (mušamieji), Giedrius Nakas (klavišiniai), Tomas Botyrius (alto saksofonas, fleita), Mindaugas Vadoklis (trimitas, flugel), Žygimantas Bačkus (gitara), Domas Aleksa (bosinė gitara).NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietis

Kaunietis portretas
Nesuprantu,kas gali tą kaliošą megti.kATĖS kniaukimas.

keitė pav

keitė pav portretas
į kaliošas
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių