Paaiškėjo sostinės edukacinių konkursų laimėtojai

Sostinės savivaldybės skelbtus konkursus muziejų ir kino edukaciniams užsiėmimams, remiant nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusias kultūros įstaigas, laimėjo MO muziejus bei viešosios įstaigos „Kino pavasaris“ ir „Meno avilys“.

Kaip BNS sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, MO muziejui bus skirta 120 tūkst. eurų, „Kino pavasariui“ ir „Meno aviliui“ – atitinkamai 30 tūkst. ir 20 tūkst. eurų.

Anot jos, nuo įsteigimo įvairias edukacines programas vykdantis MO muziejus vienintelis iš muziejų teikė paraišką konkurse, jis toliau plėtos edukacines programas moksleiviams, studentams, šeimoms.

„Bus įvairios paskaitos, vykdomas keliaujančio muziejaus projektas, t.y.Vilniaus miesto mokyklų lankymas ir muziejaus pristatymas, taip pat kalbančios Vilniaus skulptūros, projektas, apimantis 18 skulptūrų, taip pat „MOmukai“ – kiekvieną didžiąją MO parodą papildantis leidinys vaikams, kūrybiškai rengiama užduočių knygelė, įvairios ekskursijos, parodos, susitikimai su menininkais, edukaciniai renginiai savanoriams“, – tvirtino E. Tamošiūnaitė.

Du dešimtmečius veikiantis „Kino pavasaris“ ir penkiolika metų skaičiuojantis „Meno avilys“, įsikūręs „Skalvijos“ kino teatro patalpose, taip pat tęs edukacinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui, kultūros ir švietimo institucijoms bei kitiems, besidomintiems Europos kinu.

Be šios paramos, savivaldybė vėliau ketina paskirstyti 300 tūkst. eurų kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių finansavimui, dar po 100 tūkst. eurų – menininkų stipendijoms ir renginių organizatorių nuostoliams. Čia taip pat bus rengiami konkursai.

Kultūros ir kūrybinių industrijų programą numatyta skirstyti į kelias dalis – viena įstaiga galės teikti paraiškas visose jose.

Kultūros inovacijų skatinimo dalyje lėšos bus skirtos įvairiems renginiams, iniciatyvoms, įrangos nuomai, skaitmenizavimui ir pan., viena įstaiga čia galės gauti ne daugiau 5 tūkst. eurų.

Kultūros eksporto skatinimo dalis programoje bus skirta menininkų gastrolėms užsienyje – ji leis apmokėti honorarus ir kelionės išlaidas.

Aktyvaus kūrėjų ir atlikėjų palaikymo dalis skirta palaikyti Lietuvos kūrėjus ir atlikėjus taip pat išmokant honorarus.

Dar viena dalis bus skirta saugaus darbo užtikrinimui festivaliuose ir kituose kultūriniuose renginiuose – lėšos bus skiriamos asmens saugumo, higienos priemonėms įsigyti. 

Skirstant paramą menininkams, šie galės pretenduoti į trijų mėnesių stipendiją, gaudami kas mėnesį po 500 eurų, renginių organizatoriams dėl neįvykusių renginių, gastrolių, komunaliniams mokesčiams galima maksimali parama – 5 tūkst. eurų.

Tiek menininkai, tiek kultūros renginių organizatoriai paramą galės gauti tik tuomet, jei jos negavo anksčiau tiek iš savivaldybės, tiek per Kultūros tarybos programas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jaunimas

Jaunimas portretas
Kokia senove
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių