Operos ir baleto teatre atidengtas V. Noreikos memorialinis biustas

 • Teksto dydis:

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre antradienį atidengtas operos solisto ir pedagogo, buvusio ilgamečio šio teatro vadovo Virgilijaus Noreikos memorialinis biustas.

Jį teatrui dovanojo V. Noreikos sutuoktinė Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo Vilniaus klubas ir paramos fondas „Orfėjo lyra“.

Skulptoriaus Gedimino Piekuro kurta skulptūra prieš daugiau nei dvejus metus mirusiam menininkui atidengta teatro foje, antradienį minint V. Noreikos 85-ąsias gimimo metines.

Pasak Operos ir baleto teatro vadovo Jono Sakalausko, V. Noreikos vardą žino net tie, kurie nesidomi opera – jis pats prisiminė studijų Muzikos ir teatro akademijoje metu nuo pradžių jutęs maestro globą.

„Jo muzikines pastabas lydėdavo pastebėjimai apie gyvenimą ir vertybes. Mane ir kitus jaunuosius solistus jis mokė scenoje elgtis oriai ir pagarbiai, nes pagarba scenai ir pagarba žmogui jam buvo svarbiausia. Netrukus minėsime Lietuvos operos šimtmetį, kurį pasitiksime naujai pastatyta „Traviata“ – Giuseppe‘s Verdi opera, kurioje daugelį metų skambėjo V. Noreikos tenoras“, – priminė LNOBT generalinis direktorius.

L. Bartusevičiūtė-Noreikienė dėkojo skulptoriui Gediminui Piekurui už „profesionalų požiūrį bei nuoširdų bendravimą“.

„Mūsų tautai labai reikalingas kultūros asmenybių įvertinimas. Jas būtina įamžinti, kad jaunimas prisimintų, kokie talentingi žmonės gyveno, kūrė ir dirbo Lietuvai“, – sakė maestro žmona.

V. Noreika Operos ir baleto teatro solistu tapo 1957 metais. 1975–1991 metais jis buvo šio teatro direktorius, meno vadovas. Jis pirmasis iš pokario Lietuvos solistų stažavosi Milano teatre „La Scala“.NAUJAUSI KOMENTARAI

--x

--x portretas
Dabar gabūs karališkose akademijose mokosi o tada vien Noreika

Sovietiniui ir kitiems tvartiniams

Sovietiniui ir kitiems tvartiniams portretas
sakyk ką nori o Noreika turėjo toki balsą kad tik pasapnuot galima. Per visą SSSR ir pasaulį pripažintas buvo. Tais laikais su Talentu galima buvo daug pasiekti. Valstybė pati rūpindavosi ir ieškodavo tokių Dievo apdovanotų..O dabar kas? Į konservatoriją jei neturėsi pinigų kad ir su ,,auksiniais "gebėjimais - nieks nepriims. Tūkstančiai už sesiją...Va per tv bukus muzikinius konkursus matom kur talentingas jaunimas eina..Rekviem Lietuvos kultūrai..

Ar čia Noreika?

Ar čia Noreika? portretas
pastatė kažkoki babauši ir sako va Noreika:D)Kaip ir Brazausko Biusta.:D) Jau visai Lietuva neturi tikrų skulptorių ir menininkų o vien tik instaliatoriai ir perfomansininkai
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių